Advert

HDP Mardin Adaylarının Tanıtımı Yapıldı.

HDP Mardin Adaylarının Tanıtımı Yapıldı.
HDP Mardin Adaylarının Tanıtımı Yapıldı. Ekspres
Bu içerik 3587 kez okundu.
Advert

HDP Mardin Adaylarının Tanıtımı Yapıldı.

HDP, 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili erken genel seçimleri için belirlediği Mardin adaylarının tanıtımlarını Kızıltepe ilçesinde yaptı. Partililerin adaylara yoğun ilgi gösterdiği tanıtım ve seçim bürosu açılışı proğramında sık sık Demirtaş lehine slogan atıldı.

24 Haziran Milletvekili erken genel seçimleri için HDP’nin belirlediği Mardin adayları Mardin Kızıltepe İlçesinde yapılan seçim bürosu açılışı ve aday tanıtımlarına katıldı. Mardin Havaalanına gelen bir araya 6 milletvekili adayı Mithat Sancar, Pero Dündar, Tuma Çelik , Ebru Güney, Gülbin Şahin Dağhan ve Dilaver İnal ile HDP-DBP İl ve ilçe örgütlerinin de olduğu heyet konvoy şeklinde HDP İlçe binası önünde bir araya gelen heyet burada davul ve zurnalar ile karşılandı. Burada bir araya geldikten sonra yüzlerce kişi heyetle birlikte özgürlük meydanında açılışı yapılacak seçim bürosuna doğru yürüdü. Halkın büyük ilgi gösterdiği vekil adaylarının tanıtımı “En büyük başkan Selo başkan”, “Direne direne kazanacağız” ve Biji HDP sloganları, alkış ve zılgıtlar ile destek verildi.


Tanıtım öncesi seçim bürosu adına HDP Kızıltepe İlçe Eş Başkanı Berivan Yıldız Ata, HDP Mardin İl Eş Başkanı Ali Sincar ve HDP PM Üyesi Nazım Kök birer konuşma yaptı.

Daha sonra HDP’nin Milletvekilli Adayları teker teker birer konuşma yaparak kendilerini tanıtıp partilileri selamladı.

HDP’nin 6.ncı sırada bulunan adayı Dilaver İnal,  Halkların kardeşliği adına liste’de yer aldığını, hep birlikte barışı ve kardeşliği getireceklerini ifade etti.

5.nci sırada bulunan Gülbin Şahin Dağhan ise, konuşmasında,“ Bugün zindanlarda olan vekillerimiz eş genel başkanımız Selahattin Demirtaş'a buradan selamlarımızı gönderiyoruz. En önemli görevlerimizden biri de Mardin nasıl ki 7 Haziran'da büyük bir başarı elde etti, yine 24 Haziran'da da alacağımız zaferle bizler zindanların kapılarına gidip yoldaşlarımızı dostlarımızı seçilmişlerimizi alalım"  şeklinde konuştu.

4’ncü sırada bulunan Ebru Günay ise, bu yolda özgürlük için yürüdükleri söyledi.

3.ncü sırada yer alan Milletvekilli adayı Tuma Çelik’de konuşmasında, “Bu topraklarda binlerce yıldır birlikte yaşadığımız halde bu toprağın egemenliğini eline alanlar bizim eşit özgür bir toprakta yaşamanıza izin vermiyorlar. Türkiye’de kimse benim adımı söyleyemiyor.  Halkların eşitliğin partisi özgürlüğün partisi benim adımı bütün Türkiye'ye öğretecek. Çünkü halkların demokratik partisi Türkiye'de sadece tek bir halkın olmadığını söylüyor. Döktüğümüz alın teri ve kanımızla var ettik. Bunu da kimse elimizden alamaz. Bu yüzden biz kazanmak zorundayız sonuna kadar da kazanacağız” diye konuştu.

Zindanların kapısını açıp var olan tecriti yok edeceklerini söyleyen Daha sonra söz alan 2.nci sıra adayı Pero Dündar , “Bizim Mehmet Sincar’ı unutmamamız gerekiyor. Bir diğeri de Uğur Kaymaz. Bu şehrin iradesi, kadınları ve seçilmişleri zindanlarda. Bizim bu kadınları unutmamamız gerekiyor. Biz daha çok konuşacağız. Çok konuşmamız için de o meclise 6-0 göndermemiz gerekiyor. Biz kazanacağız." dedi.

Son konuşmayı yapan HDP 26. dönem Mardin Milletvekili ve 1’nci sıra adayı Mithat Sancar ise, "Bu özgürlük meydanı 24 Haziranın başlangıcı. 7 Haziran'da da burada başlamıştık. Barış, kardeşlik ve özgürlük için biz bu yolda yürümeye devam edeceğiz. Ama savaşla ölümlerle her şeyle bizi durdurmaya çalıştılar. Sandılar ki vekilleri seçilmişleri zindana tıkınca teslim olacaklar. Ama hepsi orada da direnmeye çalışmaya devam ediyorlar. Türkiye ve Ortadoğu halklarına verdiğimiz barış sözünü şimdide de dile getiriyoruz. Biz bu ülkeye barış ve özgürlük getirmek için her yola ve mücadeleye varız. Buna gücümüz yeter yeterli, halkımızın iradesi inancı bizimle olsun. Yakındır o iradeyi siz yine sandıkta geri alacaksınız. Bu ülkeye barışı ve demokrasiyi getirecek olan tek partinin HDP olduğunu herkes 24 Haziran’da görecek” sözleri ile Sancar konuşmasını tamamladıktan sonra HDP seçim bürosunun açılışı alkış ve zılgıtlar eşliğinde yapıldı.

 

 

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!