Advert
Advert

Zahirecilerden Hikmet Usta’ya teşekkür plaketi

Zahirecilerden Hikmet Usta’ya teşekkür plaketi
Zahirecilerden Hikmet Usta’ya teşekkür plaketi Ekspres
Bu içerik 3429 kez okundu.
Advert

 

Zahirecilerden Hikmet Usta’ya teşekkür plaketi

Usta aşçı Hikmet Ölçer, yemeklerde yerli malı kullanarak yerli ürünlere verdiği destekten dolayı Kızıltepe Zahireciler Derneği tarafından teşekkür plaketi ile ödüllendirirdi.

 

Cumhuriyet Meydanında kurulan iftar çadırında hayırseverlerin Ramazan ikramları sürüyor. Son olarak Kızıltepe Zahireciler Derneği tarafından verilen iftar yemeğine katılan dernek başkanı M.Şerif Öter ile yönetim kurulu üyeleri ile zahireci esnafı, yemek dağıtılan kazanların başına geçerek iftar’a katkılan vatandaşlara yemek ikramında bulundular.

İftar yemeğine katkı sunan ve yemeğe katılan M.Şerif Öter, Kızıltepe zahirecileri adına yörenin tanınmış usta aşçılarından birisi olan Hikmet Ölçer’e gerek iftar yemeklerinde gerekse diğer etkinliklerde yerli malı gıda kullanarak yerli üretime sahiplenip destek verdiği için kendisine bir teşekkür plaketi verildi.

Plaket takdiminde açıklamada bulunan Kızıltepe Zahireciler Derneği Başkanı M.Şerif Öter, “Hikmet ustanın çeşitli etkinliklerde yerli üretime destek vermesinden ve yerli malı sahiplenmesinden dolayı Kızıltepe zahirecileri olarak kendisine teşekkür etmek maksadıyla bir teşekkür plaketi vermeyi uygun görüp kendisine takdim ettik.” İfadelerine yer vererek, Gıda sektöründeki herkesin ve tüketicilerin yerli mala sahiplenmesi çağrısında bulundu.

İftar Proğramına Ak parti Mardin Milletvekili adayları Cengiz Demirkaya ile İbrahim Kösen’de katılarak vatandaşlarla sohbet edip yemek dağıttılar.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor