Advert

Güneş Enerjili Şarj Banklar Kuruldu

Güneş Enerjili Şarj Banklar Kuruldu
Güneş Enerjili Şarj Banklar Kuruldu irfan ateş
Bu içerik 3560 kez okundu.
Advert

Güneş Enerjili Şarj Banklar Kuruldu

Kızıltepe Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda güneş enerjili şarj bankları kuruldu.

Kızıltepe Belediyesi, Cumhuriyet Meydanı’nda vatandaşların hem oturup dinlenebileceği hem de telefon, tablet gibi elektronik aletlerini şarj edebileceği güneş enerjisiyle çalışan şarj bank yerleştirdi. Cumhuriyet Meydanı’nda 5 farklı noktaya yerleştirilen güneş enerjili şarj banklar, güneşten aldığı enerjiyi depolayarak gece gündüz şarj imkanı sağlamaktadır. Aynı zamanda WİFİ hizmeti de vermektedir.

Coğrafya olarak sıcak bir bölgede yaşıyoruz bunu değerlendirelim istedik diyen Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ: “Yenilenebilir bir enerji olan güneş enerjisinden bu yönde faydalanmak istedik. Zaman zaman herkesin telefona çok acil ihtiyacı oluyor. Bunun için şarj aleti bulmanız lazım, bununla birlikte elektrik prizi bulmanız lazım. Tüm bunları bir arada bulmak dışarıda mümkün olmayabiliyor. 5 farklı noktaya kurduğumuz güneş enerjili şarj banklarıyla vatandaşlarımıza bu imkanı sunmak istedik.” dedi.

Acil ve olağanüstü durumlarda hızlı ve kolay şarj imkanı sunan ve enerjisini güneşten alan şarj istasyonları yerleştirdiklerini belirten ODABAŞ “Güneş panelli şarj istasyonlarıyla telefon, tablet, fotoğraf makinesi ve elektronik eşyalar şarj edilirken, özellikle afet durumlarında enerji doğal yollar ile elde edildiğinden hiçbir sorun yaşanmadan şarj ihtiyacı karşılanabilecek.” diyerek sözlerini tamamladı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor