Advert

Kızıltepe’de 170 dönüm ekili buğday kül oldu

Kızıltepe’de 170 dönüm ekili buğday kül oldu
Kızıltepe’de 170 dönüm ekili buğday kül oldu Ekspres
Bu içerik 4940 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de 170 dönüm ekili buğday kül oldu

Kızıltepe ilçesinde ekili tarlada çıkan yangında 170 dönüm buğday yanarak küle döndü.

Mardin’in Kızıltepe ilçesine bağlı Yolaldı mahallesinde (Zorava köyü) ekili tarlada çıkan yangın da 170 dönümlük alandaki buğday tamamen yandı.

Yolaldı ve çevre mahalle (köy) sakinlerinin traktörleri ile itfaiyeye destek verdiği yangın kontrol altına alındı. Ancak yangında 170 dönümlük ekin kül oldu.

Yolaldı Mahalle muhtarı Bedih Değer ve kardeşine ait olduğu öğrenilen tarlanın 170 dönümlük bölümünde çıkan yangında Mahsullerinin bir anda küle dönüşünü izleyen tarla sahipleri büyük üzüntü yaşarken, yangının henüz kesin olarak belirlenememekle birlikte elektrik tellerinden çıktığı ileri sürülüyor.

Tarlalarında çıkan yangından haber verilmesiyle haberdar olduklarını söyleyen Muhtar Değer, "Saat 14.00 sıralarında tarlamızda yangın çıktığı şeklinde haber geldi. Tarlaya gittiğimizde rüzgarın da etkisiyle yangının büyümekte olduğunu gördük. İtfaiye ekiplerine çevredeki köylüler de traktörleri ile söndürme çalışmasına destek verdi. Tek tesellimiz çok şükür başka tarlalara sıçramadan yangını söndürmemiz oldu. Yangında 170 dönüm buğday mahsulümüz kül oldu, yaklaşık 20 dönümlük ekili alanda da yangın söndürme çalışmasında ezildi." Şeklinde konuştu.

Kızıltepe Çiftçiler Derneği Başkanı Mikail Erbeyi’de tarlada yaşanan yangın yerine giderek çiftçilerle görüşerek bilgi aldı. Yaşanan yangından dolayı bir çiftçi olarak çok üzgün olduğunu belirterek, “Bu talihsiz olay Allah korusun her an hepimizin başına gelebilir. Onca emek heba oldu. Bunun üzerine söyleyecek çokta söz bulamıyorum Muhtarımıza ve kardeşine büyük geçmiş olsun dileklerimi ilettim. Rabbim yardımcıları olsun.” Dedi.

Diler Erbeyi

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’nin Yüzde 54’ü Eğitim Sisteminden Memnun
Türkiye’nin Yüzde 54’ü Eğitim Sisteminden Memnun
Sağlıklı Böbrekler İçin Beslenmenizde Bunlara Dikkat Edin!
Sağlıklı Böbrekler İçin Beslenmenizde Bunlara Dikkat Edin!