Advert

SP Mardin Adayı Kılıç'a yoğun İlgi

SP Mardin Adayı Kılıç'a yoğun İlgi
SP Mardin Adayı Kılıç'a yoğun İlgi Ekspres
Bu içerik 3706 kez okundu.
Advert

Saadet Partisi Mardin Adayı Kılıç'a Seçmenden Yoğun İlgi

Saadet Partisi Mardin 1.sıra Milletvekil adayı Mehmet Ali Kılıç'a seçim bölgelerinde yoğun ilgi ile karşılanıyor.

SP’de adayların açıklanmasının ardından Ankara'dan Mardin'e gelen ve Mardin Havalimanında Partililer tarafından yoğun ilgiyle karşılanan Mardin 1.sıra adayı Mehmet Ali Kılıç, seçim bölgesinde çalışmalarını yoğun bir şekilde sürdürüyor.

Seçim çalışmaları kapsamında Kızıltepe ilçesine bağlı köyleri dolaşarak vatandaşları ziyaret eden Saadet Partisi Mardin 1.sıra Milletvekil adayı Mehmet Ali Kılıç'a seçmeni yoğun ilgi gösteriyor.

SP, 27.Dönem Milletvekili adayı Mehmet Ali Kılıç adaylığı ve seçim çalışmaları ile ilgili yaptığı açıklamada, “Bütün hemşerilerimizi Saadet Partisi çatısı altında ve Milli Görüş lideri Temel Karamollaoğlu’nun etrafında birleşmeye davet ediyoruz. Ülkemizde Ekonomi’de, Dış politika da büyük bir belirsizlik var. Allah’ın izniyle 24 Haziran seçimlerinde iktidar olmamız halinde bütün meseleleri milli görüş çizgisinden sapmadan çözeceğinize kimsenin şüphesi olmasın.  Yapılan hataların, bütün yanlışlıkların tamamını onaracak ve halkımızın daha müreffeh bir Türkiye’de nefes almalarını SP iktidarı sağlayacak” dedi

 

MEHMET ALİ KILIÇ KİMDİR?

Mehmet Ali Kılıç 1959 yılında Kızıltepe İlçesi Doyuran Köyü’nde doğdu. İlk ve ortaöğretimi Kızıltepe’de tamamladı.

Mardin Eğitim Enstitüsü’nden mezun olan Kılıç, Selçuk Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde tamamlandı. 1979’da eğitimcilikle başladı. 1987 yılına kadar Erzincan, Samsun ve Kırşehir illerinde öğretmenlik yaptı. Siirt, Elazığ ve Karaman illerinde Milli Eğitim Şube Müdürü olarak çalıştı. 1993 yılında Harran Üniversitesi’nde Kütüphane Dökümatasyon Daire Bakanı Mühendislik Fakültesi Fakülte Sekreterliği ve Harran Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcılığı görevinde bulundu.

Harran Üniversitesi Genel Sekreteri olarak yükseköğretimin gelişmesinde önemli çalışmalar yürüttü. 2003 yılında Kamu İhale Kurumu’na araştırmacı olarak geçiş yaptı. 2005 yılında da Kamu İhale Kurumu Başkanlık Müşaviri. KurumMuşavirliği ve Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2018 Mart ayın emekli oldu.

Sivil toplum kuruluşları:

Harran Üniversitesi Geliştirme Vakfı Kurucu üyesi ve Başk YRD . Sosyal Etütler Derneği (SETÜD ) Kurucu ve Genel Başkanı, Yeni Eğitimciler Derneği Genel Sekreteri. Demokratik açılım kapsamında Kürt meselesi konusunda rapor hazırlattı. Avrupa Birliği sürecinde katılımcılık ve sivil toplumun etkinleştirilmesi faaliyetlerine ağırlık vererek projeler hazırladı.

Mardin Marsev Vakfı Ankara Çalışma Grubu üyesi olan Mehmet Ali Kılıç, evli ve 4 çocuk babasıdır.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor