Advert

HDP Medya Mahallesi seçim bürosunun açılışı yapıldı.

HDP Medya Mahallesi seçim bürosunun açılışı yapıldı.
HDP Medya Mahallesi seçim bürosunun açılışı yapıldı. Ekspres
Bu içerik 2859 kez okundu.
Advert

Kızıltepe'de HDP Medya Mahallesi seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Mardin Kızıltepe ilçesinde HDP tarafından Medya mahallesinde coşkulu bir katılımla seçim bürosunun açılışı yapıldı.

24 Haziran Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili erken genel seçimleri için partiler çalışmalarını sürdürüyor. HDP Mardin teşkilatı tarafından il genelinde sürdürülen çalışmalar kapsamında Kızıltepe Medya Mahallesinde seçim bürosunun açılışı " Jin Jiyan Azadi" ve " Biji HDP" sloganları arasında yapıldı.

Seçim çalışmalarını ilçe merkezlerinde ve köylerde ev ve esnaf ziyareti ile sürdüren HDP il-ilçelerde seçim bürosu açılışlarına yoğunluk verdi. Kızıltepe ilçesinde yüzlerce partilinin katılımıyla Medya Mahallesinde seçim bürosu Halkların Demokratik Partisi (HDP) Milletvekili adayları Ebru Günay, Dilaver İnal ve HDP-DBP il-ilçe yöneticilerinin katılımı ile açılışı yapıldı. Kızıltepe ilçesinde yapılan açılış ile HDP tarafından ilçede 3. Seçim bürosunun açılışı gerçekleşmiş oldu.

Medya mahallesinde açılan seçim bürosunun önünde toplanan partililer Müzikler eşliğinde seçim bürosunun önünde saatlerce halay çekerek " Biji HDP" sloganları attı. Halaya ve açılışa bazı kadınlar zılgıtlarla destek verdi.

HDP Seçim bürosunun açılışında açış konuşmasını yapan İl Eş Başkanı Ali Sincar’ın ardından söz alan, HDP Mardin Milletvekili adayı Dilaver İnal yaptığı konuşmada,  " Halkların bu coşkusu, MHP ve AKP faşizmini korkutuyor. HDP'yi baraj altı bırakıp halkları mağdur etmek istiyorlar. Ama bunu asla yapamayacaklar. Hakların bu coşkusu, heyecanı önünde duramayacaklar. Bu gençliğin, bu kadınların, bu coşkunun önünde durmak mümkün mü. Zindanların arkasından seçim mücadelesi veren Selo Başkana en büyük desteği vereceğiz. Tutukluluğunun nedeni de bu korku ve endişedir. Çünkü o dışarıda olsa onun yaratacağı heyecanı biliyorlar. Bunu her zaman da bilsinler. Onun için bizler kazanacağız bizler başaracağız. " şeklinde konuştu.

HDP Mardin adaylarından Ebru Günay ise konuşmasında, Kızıltepe'deki üçüncü seçim bürosunun açılışındaki coşkuya dikkat çekerek, "Her geçen gün coşkumuz ve heyecanımız artıyor. Sizin coşkunuz bizim 24 Haziran'a olan inancımızı artırıyor" dedi.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı