Advert

Kızıltepe Atık su Arıtma Tesisinin açılışı yapıldı.

Mardin'de tamamlanan çevre projelerinin açılışı gerçekleşti.

Kızıltepe Atık su Arıtma Tesisinin açılışı yapıldı.
Kızıltepe Atık su Arıtma Tesisinin açılışı yapıldı. Ekspres
Bu içerik 2533 kez okundu.
Advert

Kızıltepe Atık su Arıtma Tesisinin açılışı yapıldı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Çevre Projeleri Toplu Açılış Töreni kapsamında, Mardin’de yapımı tamamlanan projelerin açılışını Başbakan Binali Yıldırım katıldığı video konferansla gerçekleştirdi

Dünya Çevre Günü dolayısıyla Ankara'da düzenlenen törende, 50 ilde yapımı tamamlanan ve toplamda 101 adet projenin toplu açılış töreni kapsamında Mardin’de, Kızıltepe (Güney) Atıksu Arıtma Tesisi, Yeşilli (Kuzey) Atıksu Arıtma Tesisi,  Atıksu Kolektör Hatları ve Kanalizasyon Şebekesi ile İller Bankası tarafından yaptırılan Nusaybin Kısmi Kanalizasyon Şebekesinin açılışı gerçekleştirildi.

ATO Congresium'da ki Van, Mardin, Kahramanmaraş, Samsun ve Sakarya'ya illerinde canlı bağlantıların yapıldığı toplu açılış törenine, Mardin’deki Kızıltepe (Güney) Atıksu Arıtma Tesisinden katılım gösterildi.

Başbakan Binali Yıldırım’ın video konferansla vatandaşlara hitap ettiği tören kapsamında, yapımı tamamlanan 4 projenin açılışı gerçekleştirildi.

Başbakan Binali Yıldırım, "Atık su arıtma ve entegre katı atık yönetim hizmetini yeni dönemde şehirlerde yaşatan tüm vatandaşlarımız öncelikli olmak üzere 81 milyon nüfusun yaşadığı her yere yaygınlaştıracağız. 50 milyon vatandaşımız katı atık ve arıtma hizmetinden yararlanıyor. Bunu nüfusun tamamına taşımak için gerekli çalışmaları yapıyoruz." dedi.

Tesislerin Mardin’e hayırlı olması temennisinde bulunan Yıldırım, şunları söyledi: “Mardin Kızıltepe’de ki yatırımın tutarı yaklaşık 318 milyon lira. Gayet güzel, modern bir arıtma tesisi olmuş. Bundan böyle Kızıltepe’de atıklar bu tesiste arıtılacak ve çevre kirliliği önlenmiş olacak. Bir yandan terörün yaralarını sararken bir yandan da bölgenin geleceğine yönelik projeleri de hayata geçiriyoruz. Hayırlı uğurlu olsun."

Düzenlenen açılış törenine, Ak parti Mardin Milletvekili Orhan Miroğlu, Mardin Vali yardımcısı Bahattin Çelik, Ak Parti il başkanı Nihat Eri, Kızıltepe ilçe başkan vekli Aydın Yücedağ, Ak parti Mardin Milletvekili adayları Veysi Şahin ile İbrahim Kösen ve ilgli kurum yetkilileri katıldı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları