Advert

Demirkaya Basın mensupları ile bir araya geldi.

Hükumetimiz Mardin’de ihtiyaç sahibi 6820 kadını maaşa bağladı.

Demirkaya Basın mensupları ile bir araya geldi.
Demirkaya Basın mensupları ile bir araya geldi. Ekspres
Bu içerik 1336 kez okundu.
Advert

Demirkaya;” Alışılagelmiş Siyaset Anlayışından Öte Bir Siyasi Karakter Olacağım”

AK Parti Mardin 2.sıra Milletvekili Adayı Cengiz Demirkaya, Kızıltepe’de basın mensupları ile bir araya geeldi.

 

24 Haziran'da yapılacak Milletvekili genel seçimlerinde Ak Parti Mardin Milletvekili aday listesinde 2. Sırada yer alan Kızıltepeli iş adamı ve politikacı Cengiz Demirkaya, yürüttüğü seçim çalışmaları kapsamında Kızıltepe ilçesinde görev yapan yerel ve ulusal basın temsilcileri ile bir araya geldi.

 

24 Haziran’ın Ak parti olarak 2. Sırada Kızıltepe’nin yer almasından dolayı ayrı bir önem taşıdığını ve meclise güçlü bir destekle gitmesi gerektiğine dikkat çekerek, ‘Ancak bu şekilde ilçemizde hizmette daha aktif rol alıp istediklerimizin gerçekleşmesini sağlarız,”

 

Kızıltepe’de yaşayan birisi olarak ve teşkilatta uzun yıllar görev alan birisi olarak Kızıltepe’nin Mardin’in, bölgenin tüm sorunlarına vakıf olduğunu, yaşanan bazı sorun ve sıkıntılarında yine ancak Ak Parti iktidarı ile çözülebileceğinin altını çizen Demirkaya Milletvekili seçilerek TBMM’ye gittiği takdirde nasıl bir görev anlayışında olacağı konusuyla ilgili görüşlerini açıkladı, kendisi için 3 konunun hassas olduğunu belirterek şunları söyledi;

Şahsım Cengiz Demirkaya olarak alışılagelmiş siyaset anlayışından öte bir siyasi karakter olacağımı belirtmek isterim.

Bireylerin yada belirli odakların değil toplumun vekili olacağım.

Bireysel taleplerden ziyade toplumsal projeler üzerinde enerji ve mesaimi harcayacağımı taahhüt çünkü toplum refah içinde ise birey kendiliğinden refaha kavuşur.

 

Benim en hassas olduğum 3 konu var.

 Bu konulardan birincisi malumunuz partimiz bireyi esas almaz toplumu esas alır. Partimiz din, dil, ırk farkı gözetmeksizin bu ülkenin her yurttaşına hizmet edebilme anlayışında olan bir partidir. Ve bu yüzden büyük projelere imza atar.

Hükümetimizin uygulayacağı politikaları ve projeleri ve destek etaplarının Mardin’de her kesime ulaşabilmesi için elimden gelenin fazlasını yapacağım.

Yani kısacası sadece belirli odaklar değil o konuda ilgili olan herkese ulaşmasını sağlamak adına çaba göstereceğimize inanabilirsiniz.

 İkinci konumuz toplumumuzun mimarı vazgeçilmezlerimiz analarımız, bacılarımız. Kardeşlerimiz kısacası sesi kısık kadınlarımız.

Kadınlarımızın toplumda hak ettiği saygıyı bulmalarında bir kardeşleri yâda evlatları olarak bütün enerjimi sarf edeceğime inanabilirsiniz. Kadın elinin değmediği her şey çorak bir toprak gibidir bu yüzden kadın istihdamının önemin farkında olan biri olarak kadın istihdamına öncelik vereceğimize ve mağdur olup sesini duyuramayan kadınlarımızın bir evladı ve kardeşi olarak sesleri olacağıma ve yanlarında olacağıma bütün samimiyetimle inanabilirsiniz.

Hükümetimiz Mardin’imizde sosyal güvencesi olmayan 6820 kadına ulaşıp maaşa bağlamıştır. Allah’ın izniyle Mardin’de tek bir mağdur kadın kalmayana kadar çalışmalarımızı sürdüreceğiz, başımızın tacı analarımız, bacılarımız, kardeşlerimizi yalnız bırakmayacağız.

 Üçüncü konumuz ise yarınımızın teminatı umudumuz her biri ayrı bir ışık olan yarınımızın aydınlığı olan gençlerimiz, bende onlardan biri olarak yaşadıkları sıkıntıları bilen biri olarak sıkıntılarını gidermek için ( ki haliyle onların sıkıntısı benimde sıkıntımdır.) gidermek için elimden gelenin fazlasını yapacağım istihdamda onların enerjisine ve projelerine ihtiyacımız vardır, yaşadıkları sıkıntıları onlarla beraber aşarak yaşayacakları sıkıntı kalmasın diye canla başla mücadele vereceğiz, bu konuda gençlerimizin desteğine ihtiyacım var. Onalara bir yol arkadaşı bir abileri ve büyükleri olmaya hazırım gençlerimizle güç kazanır her şey, Allah şahit ben gençleri çok severim umarım onlarda Cengiz abilerini seviyorlardır.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor