Advert

Buğday ekili arazide yangın

Buğday ekili arazide yangın
Buğday ekili arazide yangın Ekspres
Bu içerik 2624 kez okundu.
Yaşar bey çerez Advert

Buğday ekili arazide yangın

Mardin’in Kızıltepe ilçesinde, elektrik direklerinden kıvılcım sıçramasıyla yangın çıktığı iddia edilen tarlada 90 dönümlük buğday yandı.

Mardin’in Kızıltepe ilçesi Akdoğan Mahallesi'nde (Êrradê köyü) DEDAŞ arıza ekibinin çalışması esnasında çıkan bir kıvılcım buğday tarlasında yangına neden olduğu ileri sürüldü. Yangında Sarıdağ ailesinin 90 dönüm buğday ekili arazisi küle döndü.

Akdoğan Mahalle Muhtarı Mahmut Sarıdağ, yangın anını ve yaşanan paniği şu şekilde anlattı: "DEDAŞ arıza ekibi bölgedeki kapasitörleri devreye alıyordu. Arızalı bir kapasitör direğinde ki OG sigortasından çıkan kıvılcım tarlada yangına sebep oldu. Olayı duyan herkes yangını söndürmek için seferber oldu. Kimi traktörlerle su taşıdı kimisi de traktörlerle yangının daha da büyümemesi için yangın alanının etrafını sürdü. Çok şükür güçlükle de olsa yangın söndürüldü. Çıkan yangında Musa Sarıdağ’ın 50,  Selman Sarıdağ’ın 30 benim ise 10 dönüm olmak üzere toplam 90 dönüm buğday ekili arazimiz yandı.” (Mehmet Aslan-İLKHA)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Menduh Çakar     2018-06-07 ANIZ YANGININ DA MAĞDUR OLAN ÇİFTÇİLERİMİZE GEÇMİŞ OLSUN.. Bu bir yıl çağrı yapmiştık Anız zamanında Belediye İtfaiye ek taşıtlar eklensin ve de Emniyeteki Tomalar da hazır bulunsun demiştık her hangi bir yangında Emniyeteki tomlar da müdahale etsın su ile söndürülsün. . Geçmiş dönem Kaymakamı Emniyetle iş birliği yapıp Anız yangınlarında Belediye deki İtfaiye ve Emniyeteki Tomalarad yangına müdahale ediyorlardı bunu yaşadık gördık.. İşte bu onurlu mazlum mağdur halkın mağduriyetının gider
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!