Advert

Kızıltepe'de 70 bin öğrenci karne alarak tatile girdi.

Kızıltepe'de 70 bin öğrenci karne alarak tatile girdi.
Kızıltepe'de 70 bin öğrenci karne alarak tatile girdi. Ekspres
Bu içerik 949 kez okundu.
Advert

Odabaş, Öğrencilerin Karne Heyecanına Ortak Oldu.

Kızıltepe Kaymakamı-Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş öğrencilerin yılsonu karne heyecanına ortak oldu.

Karne dağıtım töreninde konuşan Odabaş, karne yıl boyunca çalışmanın semeresini ayna gibi kişiye gösterdiğini söyledi.

Mardin il genelinde bin 104 okulda 227 bin öğrenci karne heyecanı yaşarken, Kızıltepe ilçesinde 70 bin öğrenci karnesini alarak yaz tatiline girdi.

Kızıltepe Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, 2017-2018 eğitim öğretim yılı yıl sonu tatiline giren öğrencilere karnelerini dağıttı. Odabaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Az ve şube müdürleri ile birlikte Kardelen Anaokulu’nda eğitim gören minikler ile Turgut Özal Ortaokulu ve Ali Rıza Alpaslan Anadolu Lisesi öğrencilerinin karnelerini dağıtarak sevinçlerine ortak oldu. Yılsonu karne heyecanını yaşayan öğrenciler Odabaş’ın elinden karnelerini almanın mutluluğunu yaşadı.

İlk olarak Ali Rıza Alpaslan Anadolu Lisesi’de öğrencilere karnelerini dağıtan Odabaş, öğrencilere yaz tatilini iyi değerlendirmeleri tavsiyesinde bulundu.

Kaymakam-Belediye başkan vekili Odabaş, daha sonra Turgut Özal Ortaokulu’na geçerek burada da öğrencilere karnelerini dağıtarak Öğrencilerin karne coşkusuna ortak oldu. Odabaş burada açıklamada: “Gençlerimizi çok seviyoruz ve önemsiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımızı yapıyoruz. Onlar için yaz tatilini en iyi şekilde değerlendirmeleri için belediyemiz bünyesinde yaz okullarımız olacak. Yaz okulları bünyesinde birçok kursumuz açılacak, bu yaz onlar için iki havuz açıyoruz. Ayrıca üç gençlik merkezimiz ile gençlerimizi 2018-2019 eğitim öğretim sezonuna hazırlayacağız.” dedi.

Odabaş, son olarak Kardelen Anaokulu’nda eğitim gören miniklerin karne törenine katıldı. Burada minik öğrencilerin karnelerini dağıtan Odabaş, çocuklarla sohbet etti.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…