Advert

Demirtaş’ın TRT konuşmaları için Cezaevi'nde stüdyo kurulacak

Demirtaş’ın TRT konuşmaları için Cezaevi'nde stüdyo kurulacak
Demirtaş’ın TRT konuşmaları için Cezaevi'nde stüdyo kurulacak Ekspres
Bu içerik 1033 kez okundu.
Advert

Demirtaş’ın TRT konuşmaları için Edirne Cezaevi'nde stüdyo kurulacak

Yüksek Seçim Kurulu, HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'ın TRT'de yayınlanacak iki propaganda konuşması için Edirne Cezaevi'nde stüdyo kurulmasına karar verdi. Demirtaş, konuşmalarını cezaevinde kurulacak stüdyoda yapacak.

 

TRT’de Cumhurbaşkanı adaylarının propaganda konuşmaları kapsamında 18 ve 23 Haziran 2018 tarihlerinde 10’ar dakikalık iki seçim propaganda konuşması yapacak olan HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş için tutuklu bulunduğu Edirne yüksek güvenlikli kapalı ceza infaz kurumunda stüdyo kurulması kararı verildi.

HDP Cumhurbaşkanı Adayı Selahattin Demirtaş'ın Avukatı Günizi Satar’ın 8 Haziran 2018 tarihinde Yüksek Seçim Kuruluna (YSK) verdiği dilekçede, 24 Haziran da yapılacak Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde vekili olduğu Selahattin Demirtaş’ın ilgili seçim ve kanun maddeleri gereğince propaganda hakkını kullanabilmesi için kayıtların ceza ve infaz kurumunda yapılma talebi, YSK tarafından karara bağlandı. Buna göre Demirtaş’ın TRTde yapması gereken 10 ar dakikalık iki konuşmasının çekimlerinin tutuklu olduğu Edirne yüksek güvenlikli kapalı ceza infaz kurumunda YSK’nin kararları ve ilkelerine uygun olarak yapılmasına karar verildiği açıklandı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı