Advert

Ak parti adayları pamuk işçilerinin sorunlarını dinledi

Pamuk işçileri, MTDF ve iftar sofrası ziyaret edildi...

Ak parti adayları pamuk işçilerinin sorunlarını dinledi
Ak parti adayları pamuk işçilerinin sorunlarını dinledi Ekspres
Bu içerik 6047 kez okundu.
Advert

Ak parti adayları pamuk işçilerinin sorunlarını dinledi

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Cengiz Demirkaya ile İbrahim Kösen, tarlada çalışan tarım işçilerini ziyaret ettiler. Pamuk tarlasında çapayı eline alan milletvekili adayları Kösen ile Demirkaya, işçilerle birlikte çapa yapıp sohbet ederek sorunlarını dinlediler.

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı İbrahim Kösen ve Cengiz Demirkaya, seçim çalışmaları kapsamında Cumhurbaşkanlığı seçim sistemini ve Ak Parti iktidarının yaptığı ve yapacağı hizmet ve yatırımları Kızıltepeli seçmenlere anlatmak için gece gündüz çalışıyor. İki aday, kırsalda Göllü, Kilimli, Karabend, Bozhöyük,  Kaynarca ve Karapınar mahallelerini gezdi. Vatandaşlarla bir araya gelen Kösen, vatandaşların sorunlarını dinledi.

Ardından yol üzerinde Ramazan ayında 40 derece sıcağın altında çalışan işçilerin yayına giden Kösen ve Demirkaya, işçilerden 24 Haziran seçimleri için destek istedi. Bu topraklarda büyüyen ve Dedelerinden bu yana çiftçi olduklarını belirten Kösen ile Demirkaya, çapayı eline alarak toprağı çapalayan Milletvekili adayları, Çiftçinin yaşadığı sorunları da yine ancak Ak parti iktidarının çözebileceğini belirttiler.

"Vatandaşımıza dokunacağız"

Mardin’de kimin ne sıkıntısı varsa çözeceklerini anlatan Kösen, bölgenin istihdama ihtiyacı olduğunu bunu ancak AK Parti iktidarının yapabileceğini söyledi. 15 yıllık AK Parti iktidarında yapılan icraatların Türkiye’yi bir üst lige taşıdığını aktaran Kösen,  Türkiye’nin dış oyunlara rağmen ekonomik anlamda giderek büyüdüğünü söyledi. Vatandaşın 24 Haziran seçimlerinde tekrar tercihini istikrardan yana kullanacağını vurgulayan genç aday, “Yol demek medeniyet demek. Biz Mardin’de asfaltsız yol bırakmayacağız. Çok güzel projelerimiz var inşallah önümüzdeki dönemde bunları tek tek bir program dahilinde hayata geçireceğiz. 15 gündür seçim çalışmaları kapsamında kapı kapı gezdik. Kimin ne sıkıntısı var hepsini yerinde gördük. Vatandaşımıza dokunacağız. Sevgi tohumları geçmişte ekildi bu topraklarda. Her ne kadar bu tohum sekteye uğratılmak istense de biz bunu tekrar yeşerteceğiz.” dedi.

“Emeklerinİzin emanetçileriyiz”

Tarlata tarım işçileri ile sohbet ederek sorunlarını dinleyen Ak Parti Mardin Milletvekili adayı Cengiz Demirkaya’da, kendisinin de çiftçi olduğunu ve uzun yıllr politikanın içinde olan biri olarak sorunlarını en iyi bilenlerden biri olduğunu belirterek, sorunlar var ancak bu sorunları da yine Erdoğan liderliğindeki AK Parti hükümetinin çözebileceğini belirterek diğer partilerin icraat yerine sadece vaatte bulunduklarını söyledi. Demirkaya, Pamuk İşçilerle sohbetinde “Emeklerinİzin emanetçileriyiz, Bileğinizdeki güç kalbinizdeki sevgi olmaya geldik.” Şeklinde konuştu.

 

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Cengiz Demirkaya ile İbrahim Kösen, seçim çalışmaları kapsamında, beraberlerinde 22. Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez ve Ak Parti eski il başkanı Lokman Sinanoğlu ile birlikte, Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanlığına yeniden seçilen Mehmet Şerif Öter’i ziyaret ederek tebrik edip başarılar dilediler.

AK Parti Mardin Milletvekili Adayı Cengiz Demirkaya akşam proğramında Cumhuriyet meydanında bulunan iftar sofrasına gelerek burada vatandaşlarla sohbet ederek yemek dağıttı. Demirkaya, ayrıca iftara davetli yetim çocuklarla aynı masada oturarak onlarla yakından ilgilenip sohbet etti. İftara İlçe Öüftüsü Masum Taşçı, Milli eğitim müdürü M.Ali Az, MTDF ve zahireciler derneği Başkanı Mehmet Şerif Öter ile STK temsilcisi ve işadamı  temsilcisi Mehmet Timurağaoğlu’de katıldı.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları