Advert

Enez’den Partilere İtidal Çağrısı

Enez’den Partilere İtidal Çağrısı
Enez’den Partilere İtidal Çağrısı Ekspres
Bu içerik 689 kez okundu.
Yaşar bey çerez Advert

Enez’den Partilere İtidal Çağrısı

Mardin ve Kızıltepe Çevresi Sosyal Yardımlaşma Kültür Derneği Başkanı Fahrettin Enez Mardin'de siyasi partilere yönelik sükunet ve itidal çağrısında bulunarak seçim sürecinde tarafların birbirine saygılı olması gerektiğini açıkladı.

Mardin’de son günlerde yaşanan tatsız olaylar ile ilgili, olarak bir basın açıklamasında bulunan Mardin ve Kızıltepe Çevresi Sosyal Yardımlaşma Kültür Derneği Başkanı Fahrettin Enez, 24 Haziran tarihinde yapılacak seçim çalışmaları kapsamında Mardin’de yaşanan gerginliğin kimseye fayda getirmeyeceğini belirterek şunları söyledi;

“Mardin merkez Artuklu ilçesine bağlı Saraçoğlu mahallesinde yaşanan ve HDP'li oldukları iddia edilen gençlerin seçim çalışması yürüten Ak partili gençlere yönelik saldırının, Kim tarafından yapılırsa yapılsın Hoşgörü kenti olarak tanınan Mardin'e yakışmaz. Mardin'de herkes ya akrana ya da birbirini tanıyan insanlar, 24 Haziran seçimleri ne ilk ne de son olacak, o nedenle değişik siyasi düşüncelere sahip olsak da Herkes birbirine saygılı ve kardeş gibi yaşamalı.”  Şeklinde açıklamada bulunan Enez, Tüm Siyasi partileri sükûnet ve itidal’ davet etti. 

Mardin ve Kızıltepe Çevresi Sosyal Yardımlaşma Kültür Derneği Başkanı Enez açıklamasında, “Hassas bir süreçten  geçiyoruz, Mardinli olmak ayrıcalıktır, bu nedenle tüm hemşehrilerimizi ve vatandaşlarımızı aklıselime, huzur ve sükuna davet ediyoruz. Bundan öncesinde de seçimler  yapıldı  bundan sonrasında da seçimler yapılacak, Diğer siyasi partilere ve  mensuplarına  karşı  daha hoş  görülü  olmamız  gerekir. Birbirimizi  üzmeden, kırmadan siyasi görüşlerine saygı göstererek seçimlerin şölen havasında yaşanması gerekir. Mardin’e ve Mardinlilere de yakışan budur.Bayram vesilesi ile partilerin birbirini ziyaret ederek bayramlaşması bizi de toplumuda memnun ve mutlu edecektir.” İfadelerine yer veren Enez ayrıca Ramazan Bayramı tebrik ederek, “Tüm İslam Alemi ve Mardinli Hemşerilerimin mübarek  Ramazan Bayramını en içten duygularımla kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum'' dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fahrettin Enez     2018-06-14 TEŞEKKÜRLER MARDİN
Yusuf Çelik     2018-06-14 Güzel Bir Bayram hediyesi gibi geldi Başkan ve Ekibine destek verenlerden ALLAH RAZI OLSUN İhtiaç vardı Bayramınız mübarek olsun
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!