Advert

Kızıltepe’de Ramazan Ayı Dolu Dolu Yaşandı

Ramazan etkinlikleri memnuniyet yarattı...

Kızıltepe’de Ramazan Ayı Dolu Dolu Yaşandı
Kızıltepe’de Ramazan Ayı Dolu Dolu Yaşandı Ekspres
Bu içerik 316 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de Ramazan Ayı Dolu Dolu Yaşandı

Kızıltepe Belediyesi Ramazan boyunca yaptığı etkinliklerle dikkat çekti. Bir ay boyunca Cumhuriyet meydanında verilen iftar yemeği ile birlikte her hafta verilen ilahi konserler ve çocuklara yönelik gösterilerle Kızıltepelilerin Ramazan ayını dolu dolu yaşamasına imkan sağlandı.

Kızıltepe Belediyesi tarafından Ramazan ayı boyunca yapılan hizmet ve çalışmalar ile ilgili olarak yayınlanan basın bülteninde şu bilgiler paylaşırdı;

 Sosyal belediyecilik anlayışını en iyi şekilde yerine getiren Kızıltepe Belediyesi, Ramazan ayı boyunca hazırladığı iftar sofrasının yanında çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yaptı.

Kızıltepe Belediyesi tarafından yapılan etkinlikler manevi duyguların yüceltildiği, rahmet ve mağfiret ayı olan Ramazan ayının dolu dolu yaşamasına vesile oldu. Kızıltepe Belediyesi iftar sofrasının yanında çeşitli etkinliklere de ev sahipliği yaptı. Etkinlikler kapsamında Grup Tillo, Muzaffer GÜRLER, Recep ASLAN ve Abdurrahman ÖNÜL semazenler eşliğinde vatandaşlara ilahi konser verirken, palyaço ve Hacivat- Karagöz oyunları çocukların keyifli vakit geçirmesini sağladı.

Ramazan ayı boyunca vatandaşlar için özveriyle çalışan ve kendileriyle gönül bağıyla da birlikte olan belediye vatandaşlardan tam not aldı. Etkinlikte gönüllerince eğlenen minikler, kendilerine ikram edilen dondurmayı yerken, sahnedeki gösterileri ise büyük bir heyecanla   izledi. Cumhuriyet Meydanı’nda 2 bin kişilik iftar yemeğinin ardından sonuncusu gerçekleşen etkinliğe vatandaşlar büyük ilgi gösterdi.

Gerçekleşen son etkinlikte, semazenler eşliğinde çeşitli ilahiler okuyan Abdurrahman ÖNÜL’e vatandaşlarda eşlik etti. Keyifli ve manevi anların yaşandığı gecede, gece yarısına kadar sahnede yer alan ÖNÜL, meydanın yanı sıra parkta da yer alan vatandaşlar tarafından büyük beğeni kazandı. Etkinliklere büyük ilgi gösteren vatandaşlar unutulmaya yüz tutan Ramazan ayı geleneklerinin yaşatılmasından memnun olduklarını dile getirdiler.

Ramazan ayı boyunca hem hazırladığımız iftar sofrası hem de çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapmanın mutluluğunu yaşıyoruz diyen ODABAŞ: “Ramazan boyunca emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. En büyük teşekkürü de Ramazan ayı boyunca bizi yalnız bırakmayan Kızıltepeli halkımıza sunmak istiyorum. Bugün son olarak iftarlarımızı açacağız. Yarın bayram herkesin bayramını kutluyorum, herkese iyi bayramlar diliyorum.” dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı