Advert

Çev-Gön Başkanı Çakar'ın Bayram mesajı

Çev-Gön Başkanı Çakar'ın Bayram mesajı
Çev-Gön Başkanı Çakar'ın Bayram mesajı Ekspres
Bu içerik 264 kez okundu.
Advert

"CEJNA VEYÎ REMEZANE PÎROZ BE" RAMAZAN BAYRAMINIZ KUTLU OLSUN

Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkan Menduh Çakar, Ramazan Bayramı dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Halkımın halkların tümünün bayramını kutluyorum,Tüm Mardin-merdin Kızıltepe Qoser halkına selam şeklinde mesaj yayınlayan Başkan Çakar, mesajında birlik ve beraberliğe vurgu yaparak Ramazan Bayramının insanların birbirleriyle olan dargınlıkların unutulduğu gün olduğunu söyledi.

Toplumdaki dayanışma ve yardımlaşma duygularının en yoğun yaşandığı bir Ramazan ayını daha geride bırakarak, Ramazan Bayramı’nın idrak edileceğini aktaran Çakar, “Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği önemli günlerdir. İnsanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günler olan bayramlarda önemli olan sevdiklerimizi hatırlamaktır.

Çakar, ve bu hayırlı bayramda da şu duaları edelim Allah’ım Darda olan sıkıntıda olan Zindanlarda olan Hastanelerde şifa bekleyen sevip de sevdiğine kavuşmayan Mülteci olup perişan olan Açlıkla ve sefalet içinde yaşayan mağdur zulüm gören tüm insanlara şefkat eyle.

SEÇİM ARİFESİ BAHALIK TEDİRGİNLİK BURUK BİR BAYRAM HAVASI VAR.

Tüm bunlara rağmen bu ülke de Kürt Türk Arap Alevi ve diğer azınlıklar beraberce kardeşçe yaşamaya devam edecektir..

Bu ülke Barış la nişanlı bu nişan kılınacak ve o zaman daha coşkulu bir bayram kutlayacağız inşallah..

Temennimiz Din dil ırk mezhep renk ayrıt etmeden kardeşçe yaşamak için ve de  bu ülkede hepimize yetecek kadar aş iş varken başka ülkeye Mülteci olarak gitmeye bir niyetimizin olmamasını Doğu Batı Güney Kuzey acılarımızı paylaşarak huzur içinde yaşamak için çabalar sarf etmeliyız..

Bayramlar, insanlar arasındaki karşılıklı sevgi ve saygının perçinlendiği günlerdir.. Bayramlar, insanların birbirleriyle olan dargınlıklarını unuttukları, barıştıkları, kardeşçe kucaklaştıkları günlerdir.

Bayramlar bir birimizin acılarını paylaşarak Bayramlar, milli ve dini duyguların, inançların, örf ve adetlerin uygulanıp sergilendiği, bir toplumda millet olma şuurunun şekillendiği, kuvvetlendiği günlerdir..

Halkların barış, özgürlük ve mutluluk içinde yaşayacağı, savaş ve açlığın olmayacağı, doğa ve insan kıyımlarının son bulduğu bayramların yaşanmasını temenni ediyoruz..

Ne ezilenin olduğu ne de ezenin olduğu, insanca, hakça bir düzenin hayat bulduğu bayramlar dileğimizdir.

Birlik ve beraberlik duygusunun gelişmesine, karşılıklı güven ortamının güçlenmesine vesile olan bayramımızın,  tüm Dünyaya mutluluklar getirmesini diler

Menduh Çakar Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı,Kızıltepe Gündem Gazetesi Editörü...

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!