Advert

Gönül elçisi Külekçi Mardin basını ile bir araya geldi

Gönül elçisi Külekçi Mardin basını ile bir araya geldi
Gönül elçisi Külekçi Mardin basını ile bir araya geldi Ekspres
Bu içerik 773 kez okundu.
Advert

Gönül elçisi Külekçi Mardin basını ile bir araya geldi

Trabzon-Mardin Kardeşlik Köprüsü Koordinatörü Ahmet Külekçi, Mardin’de basın mensuplarıyla bir araya geldi.

Başta Mardin-Trabzon olmak üzere Karadeniz- Doğu, Güneydoğu illeri arasında kardeşlik bağlarının güçlenmesi amacıyla iki bölge arasında mekik dokuyan kardeşlik köprüsü koordinatörü Ahmet Külekçi, Mardin’de görev yapan basın mensupları ile bir araya geldi. Külekçi, Türkiye’de ve özellikle Mardin’de basının bu seçimlerde geri planda tutulduğunu ve önemsenmediğine dikkat çekerek, “en iyi kanaat önderlerinin, toplumun aynası olan basın mensuplarının olduğunu söyledi.

2012 yılından bu yana Trabzon-Mardin Kardeşlik Köprüsü Koordinatörlüğünü yapan Ahmet Külekçi, Mardin’de basın mensupları ile sohbet toplantısında bir araya gelerek gündemi değerlendirdi. Toplantıya Mardin Trabzonspor Taraftarlar Derneği Başkanı İbrahim Aydın, Mardin Gazeteciler ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Kadir Üründü, Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Halit Solhan ile yerel ve ulusal basının temsilcileri ve muhabirleri katıldı.

Kardeşlik köprüsü projesi kapsamında Mardin ve bölgedeki birçok ilinin basın mensuplarının Trabzon’da ağırlanması ve bölge gazetecileri arasında kurulan kardeşliğin daha iyi noktalara gelmesi için çalışıldığını kaydeden Ahmet Külekçi, Mardin’de olsun bölgede olsun görev yapan basın mensuplarının zor süreçlerden geçerek zor şartlar altında görevlerini icra ettiklerini söyledi. Külekçi, basın mensubu olmanın Türkiye’nin her ilinde zor ve meşakkatli olduğuna dikkat çekerek, Doğu’da ve Mardin’de görev alan gazetecilerin baskılar ve bölge dengeleri açısından işlerinin daha riskli ve zor olduğunu söyledi. Yıllardır Mardin’de birçok proje ile Trabzon’dan Mardin’e, Kızıltepe ilçesine Karadeniz ve Mardin’i kardeş kılan büyük projelere imza atıldığını da kaydeden Ahmet Külekçi, “Mardin Türkiye’nin en güzel tarih kokan, başarıları ile ülkemiz genelinde önemli bir yere sahip şehrimiz. Bizler bu güzel ilimizi doğu ile batıyı kaynaştırarak, kardeş köprüleri kurarak, bu kültür mozaiğine katkı sunmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu yıl Kızıltepe’de gerçekleştirdiğimiz hamsi festivali ile kültürel çalışmalar bölgemize renk katmıştır. Önümüzdeki ayda Trabzon’da Mardin Bulgur festivali düzenleyeceğiz.”dedi.

Toplantının ardından Mardin’deki basın mensuplarına bordo-mavi renklerinden oluşan Trabzonspor eşarbı hediye edildi. Hatıra fotoğrafı çekildi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!