Advert

Gazeteciler konut müjdesi bekliyor

Gazeteciler konut müjdesi bekliyor
Gazeteciler konut müjdesi bekliyor Ekspres
Bu içerik 972 kez okundu.
Advert

Gazeteciler konut müjdesi bekliyor

Mardinli gazeteciler, TOKİ konutlarında ev sahibi olabilmek için hazırladıkları dilekçeleri Basın İlan Kurumuna (BİK) teslim etti.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), alt gelir grubuna yönelik Mardin’de yaptırdığı 2. Etap konutlarını geçtiğimiz aylarda satışa sundu.

Mardinli gazeteciler de, birçok şehirde TOKİ tarafından hayata geçirilen basın sitesi veya basın konutları projesinin Mardin’de hayata geçirilmesi amacıyla Mardin TOKİ konutlarında ev sahibi olabilmek için hazırladıkları dilekçeleri Basın İlan Kurumuna (BİK) teslim ettiler.

Basın mensuplarının imzalı dilekçelerini alarak yetkili mercilerle konuyu görüşeceklerini ve olumlu netice alacaklarına inandıklarını kaydeden Basın İlan Kurumu (BİK) Mardin Şube Müdürü Adnan Günbegi, gazetecilerin yıllardır ev hayali kurduğunu ve bu hayalin gerçeğe dönüşmesi için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini söyledi.

Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere TOKİ yetkilileriyle yapacakları görüşmelerinden olumlu cevap alacağına inandığını vurgulayan BİK Müdürü Günbegi,  şunları söyledi:

“Basın mensuplarının imzalı dilekçelerini almaya başladık, inşallah yapacağımız görüşmeler olumlu bir sonuç verir ve gazeteciler ev sahibi olur. Mardin’de görev yapan her basın mensubunu ev sahibi yapmak olmak istiyor. Yapacağımız görüşmelerin ardından inşallah müjdeli haberi vereceğiz.”

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Menduh Çakar     2018-07-10 Değerli dostlar şayet böyle bir uygulama hayata geçerse Mardin ve tüm ilçelerin basın emekçileri belirlenmeli ve bunların arasında maddi durumu düşük olan kirada olanlara öncelik verilmesini temeni ediyorum ve her kes bir birini tanıyor çünkü bu bir istek bir baş vurudur ben böyle bir uygulamanın Engeli insanalar için geçerli olmasını ddilerdım bu imkan Engeli Özürlü insanlara tanıtılsa bence iyi olurdu Basın dostlara da ve de bu Engelilerede böyle bir imkan tanıtılsa bence iyi olurdu hayırlısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!