Advert

Yeşilay Sağlık Elçileri Projesi Basına Tanıtıldı

Yeşilay Sağlık Elçileri Projesi Basına Tanıtıldı
Yeşilay Sağlık Elçileri Projesi Basına Tanıtıldı Ekspres
Bu içerik 575 kez okundu.
Advert

Yeşilay Sağlık Elçileri Projesi Basına Tanıtıldı

Türkiye’de 98 yıldır bağımlılıklarla mücadele eden Yeşilay Cemiyeti, aralarında Mardin’in de bulunduğu 26 ilde sahaya inerek, "Yeşilay Sağlık Elçileri" projesi başlatıyor.

 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi, bağımlılıklarla mücadelede toplumun tüm kesimlerine ulaşmak için yeni bir projeyi hayata geçiriyor. “Yeşilay Sağlık Elçileri” adı verilen projenin ilk adımı geçen yıl İstanbul’da atıldı. Şimdi ise aralarında Mardin’in de bulunduğu 26 ilde hayata geçiriliyor.

Proje kapsamında kuaför, güzellik salonu, kafeterya, internet cafe, büfe, kahvehane, giyim mağazası, kırtasiye, eczane olmak üzere 9 meslek dalı seçildi.

 

Hedef; toplum bilincini arttırmak.

Bu mesleklerden projeye gönüllü olarak katılan esnafa eğitimler de verilecek. Projeye katılan gönüllü esnaf, dükkânının girişine, herkesin göreceği şekilde “Yeşilay Sağlık Elçisi” etiketi asarak bağımlılıklar ile mücadelede Yeşilay’a destek olacak.

Projenin tanıtım toplantısı Mardin Öğretmenevinde yapıldı. Yenilen yemekten sonra,  basın ile bir araya gelen Yeşilay Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ve yönetim kurulu üyeleri şube çalışmaları hakkında bilgi aktardı

Yeşilay Elçileri proje koordinatörü Selahattin Çağlar yaptığı konuşmada, “ İnsan onurunun yaşatılması bilinci ile hareket eden Yeşilay’ın bu projesinde bağımlılıklarla mücadelemize esnaflarımızı da dâhil ediyoruz, yakında gönüllü gençlerimiz ile esnaflarımıza ulaşarak desteklerini isteyeceğiz,  projemizde basının da desteği ile farkındalık yaratmada projemiz ile beraber başarı yakalayacağımızı ümit ediyorum”  diyerek sözlerini bitirdi

Proje hakkında detaylı bilgi almak isteyenler Yeşilay Mardin Şube’sinin sosyal medya kanalları (facebook/yesilaymardin- twitter/yesilaymardin-instagram/yeşilaymardin) veya 551 118 44 58 numaralı kurumsal hatlarından çalışmalar hakkında bilgi alabilir veya gönüllü olabilirler.

Toplantının sonunda tekrar söz alan Şube Başkanı Günlüoğlu, hem toplantıya katılan yerel basın mensuplarına, hem de Yeşilay Yönetim Kurulu ve Yeşilay Saağlık Elçilerine teşekkür etti.

Mardin Öğretmenevinde yapılan basın toplantısı çekilen hatıra fotoğrafları ile son buldu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı