Advert

Engelli gençler ile A Protokolü dostluk maçı yaptı

Engelli gençler ile A Protokolü dostluk maçı yaptı
Engelli gençler ile A Protokolü dostluk maçı yaptı Ekspres
Bu içerik 514 kez okundu.
Advert

Engelli gençler ile A Protokolü dostluk maçı yaptı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, “Engelsiz Mardin” projesi kapsamında Mardin protokolü ile engelliler, 21 Kasım Şehir Stadında futbol maçı yaptı.

Futbol maçına, Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, Cumhuriyet Başsavcısı Tolga Öztürk, 70. Mekanize Tugay Komutanı Tuğgeneral Altan Er, Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu, Emniyet Müdürü Hasan Onar, Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Hadi Çomaktekin’in de aralarında bulunduğu il protokolü ve engelliler karma maç yaptı. Renkli görüntülere sahne olan maçta, engelliler attıkları gollerin ardından sevinç gösterilerinde bulundu. Maçın ardında Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Yaman, engellilere kupa ve madalya hediye etti.

 Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman, maç sonrası gazetecilere yaptığı konuşmada, biri yılı aşkın süredir Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin Engelsiz Mardin Projesi’ni uyguladığını belirtti.

Engelli gençlerle maç yaptıklarını ifade eden Yaman, “Bir buçuk yılı aşkın süredir Engelsiz Mardin Projesini uyguluyorduk. Bu projenin ayaklarından bir tanesini bu akşam özel eğitimli engelli gençlerimizle beraber maç yaparak uyguladık. Güzel bir müsabaka oldu. hem A Protokolündeki arkadaşlarımız mesai arkadaşlarım, hem de engelli gençlerimizle birlikte bu akşam aileleriyle, dostlarıyla, arkadaşlarıyla güzel bir ambians içerisinde şehir stadına bir araya geldik” dedi.

Maçın dostluk havasında geçtiğine dikkat çeken Yaman, “Dostlukla geçen bir müsabaka oldu. Bu tür etkinliklere devam edeceğiz. Çünkü Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak hep şunu söyledik, “Bu şehir engelsiz bir şehir yapmak istiyoruz”. Gençlere, kadınlara, özel eğitimli engelli gençlerimize ve öğrencilerimize yönelik projelerimiz olacak ve o projeleri yoğun bir şekilde uygulamaya devam ediyoruz” diye belirtti.

“Aileler mutlu oldu”

Yaman, şöyle sonlandırdı: “Son derece neşeli, güzel bir akşam, havada çok güzel, güzel bir maç oldu. Ben onlarında mutlu olduğuna inanıyorum zaten yüzlerinden de belli oluyor. Aileleri de çok mutlu kendileri de çok mutlu. İnşallah bu projeleri devam ettireceğiz”

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı