Advert
Advert

Cumhuriyet Meydanı bayraklarla donatıldı

Cumhuriyet Meydanı bayraklarla donatıldı
Cumhuriyet Meydanı bayraklarla donatıldı Ekspres
Bu içerik 1992 kez okundu.
Advert

Cumhuriyet Meydanı '15 Temmuz' etkinlikleri için bayraklarla donatıldı.

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde “15 Temmuz”un 2. Yıldönümü nedeniyle yapılacak anma programları kapsamında Cumhuriyet meydanı bayraklarla donatıldı.

 

FETÖ tarafından 15 Temmuz 2016 tarihinde kalkışılan hain darbe girişiminin ikinci yıldönümü anma etkinliği düzenlenen çeşitli anma proğramları ile sürüyor.

11 Temmuz’da başlayan ve 16 Temmuz sabahı tamamlanacak olan 15 Temmuz Demokrasi ve milli birlik günü anma proğramı kapsamında tüm resmi daireler,kamu kurum ve kuruluşları ile askeri birliklerin bayraklarla donatılmasıyla başlayan anmalar çerçevesinde Cumhuriyet meydanı bayraklarla donatılırken meydanda bulunan bazı binalara büyük bayraklar asıldı. Anma etkinlikleri Pazar akşamı saat 20.00 de başlayacak ve sabah ezanı ile sona erecek.

15 Temmuz Pazar günü yapılacak etkinlikler ile tamamlanacak anma proğramı için Cumhuriyet meydanı ve Atatürk Anıtının yer aldığı  tören alanı bayraklarla donatılırken anma programına saat 20.00 de başlayacak. Kur’ani Kerim Tilevati ile başlayacak etkinlikte şiirler ile ilahiler okunacak. Konuşmaların ve ikramlarında yapılacağı Pazar günkü anma proğramı kapsamında gece yarısı 00.13 te camilerde sela okunacak.

 

11 Temmuz Çarşamba günü Kızıltepe Kaymakamlığı ve Belediye tarafından başlatılan anma etkinlikleri Kızıltepe ilçe Gençlik müdürlüğü ile Belediye Beyaz masa ekibinin ilçe emniyet müdürlüğü ile ilçe jandarma komutanlığının ziyaret edilmesi ile başlamış, 15 Temmuz Demokrasi ve milli birlik günü anma etkinliklerine 12 Temmuz Perşembe günü Mimar Sinan mesleki ve teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda Artuklu Üniversitesi öğretim görevlisi Prof. Dr. İbrahim Özcoşar tarafından verilen konferans ile devam edilmişti. 13. Temmuz Cuma günü ise Kızıltepe Belediyesi tarafından Cumhuriyet Meydanı'nda “15 Temmuz Destanı” konulu resim sergisinin açılışı yapıldığı anma etkinlikleri Kızıltepe Müftülüğü tarafından 15 Temmuz şehitleri için Cuma namazı öncesi yeni camide hatmi şerif okunmasıyla sürmüştü.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Poşet Kullanımı Yüze 80 Azaldı
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor
Dünya Nüfusunun Yarısı İnternet Kullanıyor