Advert

15 Temmuz Mesajları..

15 Temmuz Mesajları..
15 Temmuz Mesajları.. Ekspres
Bu içerik 489 kez okundu.
Advert

15 TEMMUZ MESAJLARI..

 

AK PARTİ İZMİR MİLLETVEKİLİ CEYDA BÖLÜNMEZ ÇANKIRI’NIN 15 TEMMUZ MESAJI:

Devlet-millet el ele yazdığımız 15 Temmuz Destanı’nın 2. seneyi devriyesinde hüznü, coşkuyu, heyecanı, onuru ve gururu hep birlikte yaşıyoruz. 

15 Temmuz gecesinde ülkemizin bölünmez bütünlüğüne, bekasına haince kast edilirken, hainlerin karşısında çekinmeden, büyük bir cesaret ve kahramanlık örneği göstererek vatanımızın topraklarını kanlarıyla sulayan şehitlerimize Allah’tan rahmet, geride kalanlarına başsağlığı diliyorum. Gazi olan kardeşlerimize esenlikler diliyorum. 

Bilinmelidir ki; Aziz milletimiz Selçuklu’dan bu yana vatanının bölünmez bütünlüğüne yapılan saldırıların farkındadır. 15 Temmuz gecesinde de aynı Çanakkale’de, Kut’ul Amare de, Kahramanmaraş’ta, Gaziantep’te, Erzurum’da ve İstiklal Harbinde olduğu gibi tek yürek olmuştur. Silahsız bir şeklide topun, tankın ve tüfeğin karşısında sadece imanı, yüreği ve inancıyla dikilmiş, demokrasisine, özgürlüğüne ve geleceğine sahip çıkmıştır. 

Şüphe yoktur ki kahramanlıklarla dolu şanlı tarihimizin sayfalarına altın harflerle yazılan 15 Temmuz Destanı’nın kahramanı şehitlerimiz, gazilerimiz ve asil milletimizdir. Şehitlerimiz, gazilerimiz ve asil milletimizin öncülüğünde 15 Temmuz Destanı’nı asla unutmayacak ve unutturmayacağız. Bu destanı nesilden nesile aktararak destanımızı çağlara ulaştıracağız. Allah bir daha bizlere böyle bir kara geceyi yaşatmasın.

Bu his ve düşüncelerle, bu toprakları kanlarıyla sulayan şehit ve gazilerimizi rahmet, şükran ve minnetle anıyorum.

 

ERİ, 15 TEMMUZ'U UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ.

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri 15 Temmuz 2016 günü gerçekleştirilmeye çalışılan hain darbe girişimini kınadı.İl Başkanı Eri açıklamalarında, "15 Temmuz'da yüce milletimiz tarih sayfalarında ki yerini bir kez daha almayı başarmıştır. Yalnız unutulmasın ki bu asil millet haince güzel vatanımıza darbe yapmaya kalkışan bu çeteleri asla unutmayacak ve unutturmayacaktır. 15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam iki yıl geçti. Ama hâlâ hafızalardaki yerini gün gibi koruyor. Çünkü milletimiz biliyorki 15 Temmuz gecesinde kendisine maruz görülmeye çalışılan bu girişim, öyle hafife alınacak, oldu bittiye getirilecek bir durum değildi. Alenen ülkemizi ve milli iradeyi hiçe sayarak organize edilen alçakça bir girişimdir".

Türkiye'nin 16 yıldır başarıdan başarıya ilerlediğini dile getiren İl Başkanı Eri, "AK Parti kurulduğu andan itibaren ülkemiz inanılmaz bir şekilde mesafe kat ederek herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Buda birçok kesimin işine gelmemeye başladı. Çünkü ellerindeki vesayet yok olmaya yüz tuttu. Bu amaçla ülkemizi tekrar köleleştirmeye çalışan iç ve dış mihraklar darbe girişimi dahil her türlü oyunu sergilediler ve sergilemeye devam ediyorlar. Ama unuttukları bir şey vardı, vatanına ve liderine aşık milletimizin imanını ve ferasetini hesaba katamadılar".

İl Başkanı Eri, "Görüldüğü gibi halkımız 24 Haziran seçimlerinde kararını Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'dan ve AK Parti'den yana kullandı.  Çünkü Recep Tayyip Erdoğan'lı AK Parti 
16 yıldır dünyaya karşı ezik bir ülkeyi şahlandırdı. Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek milletimizin refahı ve kalkınması için sayısız icraat ve yenilik gerçekleştirdi. Türkiye her açıdan kendini farklılaştıran bir ülke oldu. Yenilikler, kalkınmalar, dünya çapında yapmış olduğu yatırımlar, Müslüman ülkeleri ile arasındaki olumlu ilişkiler, güç birlikleri, her türlü terörle yaptığı başarılı mücadeleler ve en önemlisi kendi insanıyla barışık bir potansiyel haline geldi. Bu duygularla 15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha kınıyorum. O gece şehitlik mertebesine ulaşan tüm vatandaşlarımıza Allah'tan rahmet, gazilerimizede acil şifalar diliyorum"

 

ŞAHİN: "15 TEMMUZ, BİRLİĞİMİZİ, BERABERLİĞİMİZİ GÖSTERDİ"

AK Parti Mardin 27.Dönem Milletvekili Adayı Veysi Şahin "15 Temmuz, birliğimizi, beraberliğimizi gösterdi." dedi.

AK Parti Mardin 27.Dönem Milletvekili adayı Veysi Şahin, 15 Temmuz hain darbe girişiminin yıl dönümü  nedeniyle yazılı açıklama yaptı. 15 Temmuz’da milletin tarih sayfalarındaki yerini bir kez daha almayı başardığını belirten Şahin, “Aziz Türk milletinin iki yıl önce 15 Temmuz'da darbe girişimine kahramanca direnerek unutulmaz bir demokrasi mücadelesi verdiğini belirten Şahin, vatandaşların 15 Temmuz destanının şanlı Türk tarihine altın harflerle yazılmasını sağladığını ifade etti.15 Temmuz hain darbe girişiminin üzerinden tam iki yıl geçti. Ama hala hafızalardaki yerini gün gibi koruyor. Çünkü milletimiz biliyor ki 15 Temmuz gecesinde kendisine maruz görülmeye çalışılan bu girişim, öyle hafife alınacak, oldu bittiye getirilecek bir durum değildi. Alenen ülkemizi ve milli iradeyi hiçe sayarak organize edilen alçakça bir girişimdir" dedi.

Türkiye’nin 16 yıldır başarıdan başarıya ilerlediğini dile getiren Şahin, "AK Parti kurulduğu andan itibaren ülkemiz inanılmaz bir şekilde mesafe kat ederek herkesin dikkatini çekmeyi başardı. Buda birçok kesimin işine gelmemeye başladı. Çünkü ellerindeki vesayet yok olmaya yüz tuttu. Bu amaçla ülkemizi tekrar köleleştirmeye çalışan iç ve dış mihraklar darbe girişimi dahil her türlü oyunu sergilediler ve sergilemeye devam ediyorlar. Ama unuttukları bir şey vardı, vatanına ve liderine aşık milletimizin imanını ve ferasetini hesaba katmadılar” diye konuştu.

Halkın 24 Haziran seçimlerinde kararını Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan ve AK Parti’den yana kullandığını anlatan Şahin, şunları kaydetti:

Artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak diyerek milletimizin refahı ve kalkınması için sayısız icraat ve yenilik gerçekleştirdi. Türkiye her açıdan kendini farklılaştıran bir ülke oldu. Yenilikler, kalkınmalar, dünya çapında yapmış olduğu yatırımlar, Müslüman ülkeleri ile arasındaki olumlu ilişkiler, güç birlikleri, her türlü terörle yaptığı başarılı mücadeleler ve en önemlisi kendi insanıyla barışık bir potansiyel haline geldi. Bu duygularla 15 Temmuz hain darbe girişimini bir kez daha kınıyorum. O gece şehitlik mertebesine ulaşan tüm vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, gazilerimize de acil şifalar diliyorum.”

 

MARDİN BAROSU: 15 TEMMUZ DEMOKRASİ VE MİLLİ BİRLİK GÜNÜMÜZ KUTLU OLSUN 
15 Temmuz 2016 gecesi ülkemizde bir darbe girişimi yaşanmış, fetö terör örgütü ve bu örgüte mensup bir kısım üniformalı hain teröristler  kendisine ülkemizin güvenliğini korumak için emanet edilen silahların, tankların namlusunu halkımıza çevirme cesaretini göstermiştir. 
Halkımız bu hain girişim karşısında tek yürek olmuş , hain  teröristlere ve bu hain teröristlerin arkasında durarak Ülkemizde kaos ve iç savaş çıkmasını ellerini ovuşturarak bekleyen dış güçlere direnmiş ve haddini bildirmiştir. 
Bu darbe  girişimini planlayanları, arkasında duranları , emrini verenleri, uygulayanları hain darbe girişiminin yıl dönümünde bir kez daha şiddetle lanetliyoruz.
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününde hain darbe girişimi sürecinde darbeci teröristlere karşı kahramanca direnirken şehit düşen vatandaşlarımıza ve güvenlik güçlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyor, gazi olanlara şükranlarımızı sunuyoruz. 

 

AK PARTİ GENÇLİK KOLLARI BAŞKANI ÖZKAN 15 TEMMUZ DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI.

AK Parti Mardin İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Özkan 15 Temmuz 2016 günü ülkemize ve milletimize maruz görülmeye çalışılan hain darbe girişimini kınadı.

Gençlik Kolları Başkanı Özkan, " Ülkemizin anayasal düzenini ve demokrasimizi hedef alan FETÖ terör örgütü, 15 Temmuz gecesi ülke tarihinin en alçak darbe girişimini gerçekleştirmeye çalıştı. Kirli emelleri için devletine, milletine silah doğrultacak kadar hainliğe bulaşmış, dış güçlerin maşası bu gizli yapıya en güzel cevabı, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde aziz milletimiz vermiştir".
Özkan, "Cumhurbaşkanımızın ortaya koyduğu iradeyle yaptığı çağrı üzerine, ellerinde bayraklarıyla meydanlara, hava limanlarına koşan aziz milletimiz, vatanına, bayrağına ve demokrasisine olan bağlılığını bir kez daha göstermiştir”

Bu millet vatanı uğrunda şahadete yürüyen, gazi olan 15 Temmuzun Kahramanlarını asla unutmayacaktır. 100 yıl önce tüm yokluklara rağmen yedi düvele karşı bağımsızlığı uğrunda destan yazan Milletimiz, yıllardır terörle mücadelede ortaya koyduğu kararlılık, 15 Temmuz’da gösterilen Çanakkale ve Kurutuluş Savaşı ruhu ile ülkemiz üzerinde oynanmak istenen oyunlara izin vermeyeceğini bir kez daha göstermiştir. Çanakkale ve Kurutuluş Savaşı’nda bir milletin asıl gücünün tankı, topu, tüfeği değil, ya istiklal ya ölüm diyerek cephelere koşan imanlı ve inançlı insanları olduğunu tüm dünyaya gösteren aziz milletimiz, 15 Temmuz gecesi tanklara, tüfeklere, helikopter ve uçaklardan atılan mermilere göğsünü siper ederek, bir kez daha iman ve inancın silahlardan üstün olduğunu tüm dünyaya kanıtlamıştır. Bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada devletimiz, tüm kurumları ve güvenlik güçleri ile birlikte asil milletimizin dua ve destekleriyle, ülkemizin huzuruna ve geleceğine kast eden tüm hain yapılara ve bölücü terör örgütlerine karşı mücadelesine kararlılıkla devam edecektir. Bu duygularla milletin şeref ve istiklali için can veren aziz şehitlerimizi minnet ve şükranla yad ediyor, bu şanlı direnişte gazilik mertebesine erişen kahramanlarımıza bir kez daha şükranlarımızı sunuyoruz".

 

AK PARTİ KADIN KOLLARI BAŞKANI HAKİMOĞLU: ÜLKEMİZE, MİLLETİMİZE YAPILANLARI UNUTMADIK.

Ak Parti Mardin İl Kadın Kolları Başkanı Hülya Hakimoğlu 15 Temmuz 2016 günü hain odaklar tarafından yapılmaya çalışılan hain darbe girişiminin yıldönümü münasebetiyle bir açıklama yayınladı.

Açıklamasında, "Bugün 15 Temmuzun üzerinden tam 2 yıl geçti. O gece bize, ülkemize, milletimize yapılanları unutmadık. O gece 250 şehit ve 2196 gazi bıraktık. Allah şehitlerimizin ruhlarını şad etsin.

Acımız hala taze…15 Temmuz hain darbe girişimi sonucu ölen şehitlerimize baş sağlığı diliyorum.

15 Temmuz denince içim ürperiyor. Yapılanları unutmadık. Haince kendi halkına silah sıktıranları unutmadık ve affetmeyeceğiz. 
15 Temmuz Türkiye Cumhuriyetinin eşi görülmemiş destanını yazdığı geceydi. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın halkı meydanlara sokaklara çağırması şüphesiz hain darbe girişiminin kırılma noktasıydı. O karanlık geceyi aydınlığa götüren Recep Tayyip Erdoğan idi. 15 Temmuz başında REİS olan bir milletin zaferi. Reise olan güvenin tablosuydu. Geçmişe sahip çıkmaktı 15 Temmuz. Bir milletin din dil ırk ayrımı yapmadan vatanı için tarihte tekerrür etmemiş şahlanışıdır.

 

ANKARA KIZILTEPELİLER DERNEĞİ BAŞKANI ENEZ'DEN ''15 TEMMUZ ''MESAJI

Mardin Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Kültür Derneği başkanı Fahrettin Enez 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla yazılı mesaj yayımladı.

Mardin Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Kültür Derneği Başkanı Fahrettin Enez 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla  yazılı  mesaj yayımladı.

Başkan Enez mesajında, şehitleri rahmetle anarken,şu açıklamayı yaptı;

"Bundan 2 yıl önce devletimize ve milletimize karşı başlatılan menfur darbe girişimi, aziz milletimizin destansı direnişiyle etkisiz hale getirilmiştir. Kendisine emanet edilen uçağı, tankı, topu, silah ve cephaneyi sinesinden çıktığı milletine yönelten hainlerin karşısına sarsılmaz iradeyle dikilen milletimiz, istiklaline uzanan hain elleri kırarak istikbaline sahip çıkmıştır. Şanlı direnişimizin ikinci yıldönümünde, hain darbe girişiminin faili ihanet çetesini bir kez daha lanetliyor, bu zilletin acısını dünyada ve ahirette çekmelerini diliyoruz. O gece sokaklarımızdan 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'na sel olup  akan  kahraman evlatlarımız, ecdadının düşman işgaline karşı koyduğu hürriyet aşkı ve mücadele ruhunun asla sönmeyeceğini bütün dünyaya göstermişlerdir. Ne mutlu yurdun dört bir köşesinde bu ruhu sergileyenlere, Ne Mutlu . Sarsılmaz inanç, azim ve kararlılıkla 15 Temmuz gecesi gösterdikleri kahramanlıkla adlarını tarihe yazdıran şehitlerimizi rahmetle, canlarını ortaya koyan şanlı gazilerimizi minnetle anıyoruz. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'müz  kutlu olsun."dedi.

Mardin Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Kültür Derneği  başkanı  Fahrettin Enez,Adeta bir “2. Kurtuluş Savaşı” olan 15 Temmuz’un izlerini ortadan kaldırarak fakat bu hainliği toplumsal hafızamıza da kazıyarak, geleceğimizi kuracağız. O kara gecede gördük ki, Türk Milleti, vatan söz konusu olduğunda hiçbir engeli tanımıyor, ezip geçiyor. Hedeflerimize, dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olma tasavvurumuza da bu kararlılıkla ilerleyeceğiz.Mardin Kızıltepe ve Çevresi Sosyal Yardımlaşma Kültür Derneği olarak meydanlarda bunu haykırdık,haykırmaya da devam edeceğiz''Dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!