Advert

Kızıltepe’de araması bulunan 34 kişi yakalandı

Kızıltepe’de araması bulunan 34 kişi yakalandı
Kızıltepe’de araması bulunan 34 kişi yakalandı Ekspres
Bu içerik 2681 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de araması bulunan 34 kişi yakalandı

Mardin'de çeşitli suçlar nedeniyle haklarında yakalama kararı bulunan toplam  50 kişi yakalandı.

Mardin’in Kızıltepe, Nusaybin ve Mazıdağı ilçelerinde çeşitli suçlardan haklarında kesinleşmiş hapis cezası bulunan 10 kişi, kayıp aranan 2 kişi ve yoklama-bakaya 38 kişi olmak üzere toplam 50 kişi yakalandı.

İl emniyet müdürlüğünden verilen bilgilere göre; Mardin İl Emniyet Müdürlüğü tarafından il genelinde "aranan şahısların yakalanmasına" yönelik uygulama gerçekleştirildi.

Uygulama kapsamında; Kızıltepe'de, “6136 sayılı kanuna muhalefet” ve "mala zarar verme", suçlarından kesinleşmiş 10 ay hapis ve 500 tl para cezası bulunan 1 şahıs, "kamu görevlisinin resmi belgede sahteciliği" suçundan kesinleşmiş 4 yıl 5 ay 10 gün hapis cezası bulunan 1 şahıs,  “faillerin işlenmesine iştirak etmeksizin, çalıntı eşyayı bilerek ve ticari amaçla satın almak” suçundan kesinleşmiş 2 yıl 6 ay hapis cezası bulunan 1 şahıs, “petrol kaçakçışığı” suçundan 1 şahıs, “Askeri ceza kanuna muhalefet” suçundan 1 kişi, “yağma” suçundan 2 şahıs olmak üzere 7 şahıs yakalanırken, kayıp olarak aranan 1 şahıs bulundu. Ayrıca "Yoklama-bakaya" olarak aranan 26 kişiye tebligat düzenlendi.

Nusaybin ilçesinde, "uyuşturucu veya uyarıcı madde satın almak, kabul etmek, bulundurmak veya kullanmak", “ basit yaralama”, “başkasına ait banka veya kredi kartlarını izinsiz kullanmak” suçlardan aranan 3 kişi yakalanırken kayıp olarak aranan 1 şahıs bulundu. "Yoklama-bakaya" olarak aranan 10 kişiye ise tebligat düzenlendi.

Mazıdağı ilçesinde ise “Yoklama-bakaya” olarak aranan 2 şahsa tebligat düzenlenirken, il genelinde toplam 50 aranan şahıs yapılan denetimler sonucu yakalanarak, haklarında yasal işlem başlatıldı.


 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor