Advert

Mardin-Trabzon Kardeşlik Derneği Mardin’de kuruldu

Mardin-Trabzon Kardeşlik Derneği Mardin’de kuruldu
Mardin-Trabzon Kardeşlik Derneği Mardin’de kuruldu Ekspres
Bu içerik 1065 kez okundu.
Advert

Mardin-Trabzon Kardeşlik Derneği Mardin’de kuruldu

‘’Karadeniz ile  Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgeleri arasında kurulan Kardeşlik ve Gönül Köprüsü Projesi çalışmaları kapsamında Kadim şehir Mardin’den, Karadeniz’in incisi Trabzon’ a kardeşlik köprülerine bir yenisi daha eklendi.

Mardin ile Trabzon arasında başlayan yakınlaşmayı daha güçlü kılmak amacıyla Mardin-Trabzon Kardeşlik Derneği Mardin’de kuruldu.

Mardin’de kuruluşu gerçekleştirilen Mardin-Trabzon Kardeşlik Derneğinin Kurucu başkanlığına Eğitimci Abidin Aslan getirildi. İçişleri bakanlığı tarafından da desteklenen kardeş şehir projeleri ile bütün kardeş şehirlerarasında,  karşılıklı kardeşlik dernekleri kurularak bundan sonra kardeş şehirler arasında atılacak adımların bu dernek üzerinden planlı programlı olarak devam etmesi ve kardeşlik projelerinin daha da güçlü bir şekilde sürmesi hedeflenmekte.

Mardin-Trabzon Kardeşlik Derneğinin Kurucu başkanı Abidin Aslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, iki şehir arasında kardeşlik köprüsü kurulmasına vesile olan Mardin- Trabzonspor taraftarlar derneği başkanı İbrahim Aydın’a teşekkür ettiğini belirterek şunları söyledi.  Bu vesile ile Mardin- Trabzonspor taraftarlar derneği başkanı  sayın İbrahim Aydın ve değerli arkadaşlarımız ile istişare ederek kurduğumuz  ‘’Mardin-Trabzon Kardeşlik Derneği’ne’’ beni başkan olarak uygun gördükleri için çok teşekkür ediyorum, bu görevi layıkıyla yerine getirerek kardeşlik ve halklar arasında barış adına güzel projelere imza atarak memleketimizin huzur ve refahı için elimden gelenin fazlasını yapmaya hazırım.

Mardin’de açtığımız Mardin-Trabzon Kardeşlik derneğimizden sonra kardeş şehrimiz Trabzon ilinde de “Trabzon- Mardin Kardeşlik Derneğinin kurulması için çalışmalar tamamlanmak üzere. Önümüzdeki günlerde Trabzon’a giderek derneğin açılışına katılıp daha sonra Mardin’deki derneğimizin de açılışını hep birlikte yapacağız.”

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’in Tek Kadın Bilardocusu Rakipsizlikten Şikayetçi
Mardin’in Tek Kadın Bilardocusu Rakipsizlikten Şikayetçi
Çocuklar Hayalindeki Bayramı Çiziyor!
Çocuklar Hayalindeki Bayramı Çiziyor!