Advert

Kızıltepe’de Pişmaniye Festivali Düzenlenecek

Kızıltepe’de Pişmaniye Festivali Düzenlenecek
Kızıltepe’de Pişmaniye Festivali Düzenlenecek Ekspres
Bu içerik 1574 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de 10. Pişmaniye Festivali

İzmit Belediyesi tarafından her yıl düzenlenen Uluslararası Pişmaniye Festivali bu yıl Kızıltepe’de gerçekleşecek.

 

İzmit Belediyesi tarafından bu sene 10’uncusu düzenlenen Uluslararası Pişmaniye Festivali bu yıl Kızıltepe’de gerçekleşecek. Kızıltepe Kaymakamı - Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş, Pişmaniye festivaline tüm vatandaşların davetli olduğunu söyledi.

İzmit Belediye Başkanı, Kocaeli AK Parti Milletvekilleri, İzmit Kaymakamı, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, pişmaniyeciler ve basın mensuplarından oluşan 75 kişilik bir heyet festivale katılacak.

Festivalde pişmaniye çekimi ve dağıtımının yanı sıra Mardin yöresine ait halk oyunlarının ve mehter konseri yer alacak. 3 Ağustos Cuma günü saat 18.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda yapılacak olan Uluslararası 10. Pişmaniye Festivali’ne bütün vatandaşlarımız davetlidir.

 

Kızıltepe’nin İlk Pişmaniye Festivali Olacak

Başka yörelerde yapıldığını gördüğümüz pişmaniye festivalinin ilk defa Kızıltepe’de Kardeş Belediyemiz olan İzmit Belediyesiyle birlikte yapacağız diyen Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ, Pişmaniye Festivali’nin heyecanını yaşadıklarını dile getirdi. ODABAŞ: “3 Ağustos Cuma günü saat 18.00’da Cumhuriyet Meydanı’nda yapacağımız festivale tüm vatandaşlarımız davetlidir.” dedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor