Advert

Movapark Aquapark’ta Cankurtaran eğitimi verildi.

Movapark Aquapark’ta Cankurtaran eğitimi verildi.
Movapark Aquapark’ta Cankurtaran eğitimi verildi. Ekspres
Bu içerik 2232 kez okundu.
Advert

Movapark Aquapark’ta Cankurtaran eğitimi verildi.

Türkiye Sualtı Federasyonu ve İl Spor Müdürlüğü işbirliği ile Movapark Aquapark’ta Cankurtaran eğitimi verildi.

Yaz sezonunun başlamasıyla birlikte aratan sıcaklardan kaçıp serinlemek isteyen müşterilerinin can güvenliğini ön planda tutan Movapark bünyesinde faaliyet yürüten Aquapark’ta görev yapan cankurtaranlar eğitimden geçirildi.

Türkiye Sualtı Federasyonu ve İl Spor Müdürlüğü işbirliği ile Movapark Aquapark’ta verilen cankurtaran eğitimine 16 cankurtaran katılırken eğitimler Aquapark işletme Müdürü Özkan Bulut gözetiminde Cankurtaran Hocası Bronz cankurtaran TSSF eğitmeni Orhan Yıldız tarafından verildi. 3 gün süren eğitimde boğulmalara karşı Cankurtaranlar yeniden eğitimden geçirilerek eksiklerinin giderilmesi ve bilgilerinin tazelenmesi sağlandı.

Basın mensupları ile bir araya gelen ve Aquapark hakkında açıklamalarda bulunan Aquapark işletme Müdürü Özkan Bulut, Türkiye’nin en büyük Aquapark’ları arasında yer alan Movapark alışveriş merkezinin en kapsamlı ve en serin Aquapark’ı olarak hizmet verdiklerini belirterek Cankurtaran eğitimi ile ilgili olarak bilgi verdi,  “3 gün boyunca TSSF eğitmeni tarafından profesyonelce verdirdiğimiz eğitimler sayesinde halkımız daha güvenli bir şekilde serinleme ve su aktiviteleri gerçekleştirme imkânına sahip olacaklar. Türkiye’nin en büyük Aquaparkları arasında olan Movapark Aquapark profesyonel tesislere gelen halkımız mutlu bir vakit geçirerek memnuniyetle ayrılmakta” İfadelerine yer veren Bulut, Bölgede tek olmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

 

Kültürel zenginlikleri ile Mardin, Diyarbakır, Şırnak, Şanlıurfa gibi komşu illerin ilçeleriyle beraber ziyaretçilerini Movapark’ta ağırlamaktan duydukları memnuniyeti ifade eden Movapark AVM genel müdürü Nazlı Özdemir, “Türkiye Su Altı Federasyonu ile birlikte 23-24-25 Temmuz tarihlerinde cankurtaran eğitimi Movapark Aquapark’ta gerçekleşti. Cankurtaran eğitimleri ile bölge halkına güven sağlayan Aquapark ailenizle keyifli eğleneceğiniz tek adres” şeklinde açıklamalarda bulunan Özdemir şunları söyledi.

“Movapark, çevre iller ile sınırlı kalmayıp Irak ve Suriye gibi komşu ülkelerden de ziyaretçileri misafir ediyor. Havaalanın yanında konumlanması nedeniyle Mardin’e gelen yerli, yabancı turistin ilk gördüğü yer olarak hizmet vermekte. Aquapark’ta yer alan farklı eğlence alanları ile bölgenin eğlence merkezi olarak tanınan alışveriş merkezimiz, dalga havuzu, su topu, dart, basketbol, plaj voleybolu ile serinliğin kapılarını halkımıza sunuyor. Birbirinden eğlenceli aktivitelerin yer aldığı plaj voleybolu, streetball, yüzme kursları ve spor etkinlikleriyle Aquapark Movapark AVM’ye herkesi bekliyoruz. Mardin’in ilk alışveriş merkezi Movapark, bölgesine duyarlı projeleri hayata geçirmeye devam ediyor.”

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Oğuzhan Koç’a Movapark’ta Yoğun İlgi
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor
Dünyanın En İyi Şefleri İle Gastronomi Yazarları Mardin’e Geliyor