Advert

MTDF’den ABD’nin Skandal Kararına Sert Tepki

MTDF’den ABD’nin Skandal Kararına Sert Tepki
MTDF’den ABD’nin Skandal Kararına Sert Tepki Ekspres
Bu içerik 1235 kez okundu.
Advert

MTDF’den ABD’nin Skandal Kararına Sert Tepki

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu (MTDF)  Amerika birleşik Devletleri (ABD)  Hazine bakanlığı tarafından Adalet Bakanı Abdülhamit Gül ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili aldığı yaptırım kararına sert tepki gösterdi.

Konuyla ilgili Federasyon Adına açıklamada bulunan genel başkan Mehmet Şerif Öter “ ABD Türkiye’yi akla zarar bir şekilde tehdit ediyor. 70 Dernek bileşeni bulunan Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu olarak ülkemizin iki bakanı hakkında alınan bu hukuk ve ahlak dışı kararı sivil toplum ve yurttaşlar olarak kabul etmemiz mümkün değil. Türkiye Cumhuriyeti egemen bir devlettir.       ABD Müttefiki ve NATO ortağı olan Türkiye Cumhuriyeti Devletini tehdit edemez. Emperyalist ABD Dünyanın tek süper gücü olmanın verdiği havayla adeta güç zehirlemesine yakalanmış olmalı ki,  gün geçtikçe özellikle Müslüman ve güçsüz Devletleri tehdit edip, racon kesiyor.

Ama ABD unutmasın ki Türkiye Cumhuriyeti şimdiye kadar birkaç iç ve dış operasyonla parçaladığı kabile devletlerden biri değildir. Milli ve ulusal meseleler söz konusu oldu mu Türkiye 81milyon yurttaşıyla tek vücut olup, her türlü sinsi plan ve entrikaları boşa çıkarabilecek manevi güç ve kudrete sahiptir.

Ülkemize karşı Ekonomik, askeri ve siyasi yaptırım kararları alan ABD’ye karşı bu sefer kesinlikle misillemede bulunulmalı. TBMM hemen acilen toplanmalı, tüm partiler,600 milletvekili bir olup, ortak kararla ilk etapta incirlik ve Kürecik üsleri için kapatma kararı almalıdır, diyen Öter “ Zalime karşı en büyük silah birlik, beraberlik ve cesaretle irade ortaya koymaktır. “Dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!