Advert

Zergan Deresi Temizleniyor

Zergan Deresi Temizleniyor
Zergan Deresi Temizleniyor Ekspres
Bu içerik 1917 kez okundu.
Advert

Zergan Deresi Temizleniyor

Kızıltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından Zergan Deresinde başlatılan temizlik devam ediyor.

Yaz aylarında yaşanan kuraklıklardan dolayı içinde su akmadığı için çevresinde bulunan yerleşim alanlarından dereye akıtılan atıksu ve atılan çöplerden dolayı dere yatağında meydana gelen kirlilikten etrafa kötü koku yayan Zergan Deresinde Kızıltepe Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından temizlik çalışması başlatıldı.

Belediye temizlik ekipleri derenin temizliğini sağlayarak oluşan görüntü kirliliğinin önüne geçerken, aynı zamanda etrafa yaydığı kokuyu önlemeye çalışıyor. Dere yatağına indirilen kepçelerle ve temizlik görevlilerince çalışmalar sürerken, toplanan çöp ve çamur yığınları büyük kepçeler tarafından kamyonlara doldurularak çöp alanlarına taşınıyor.

Başlatılan çalışmaların kısa sürede tamamlanacağını dile getiren Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet ODABAŞ: “Oluşan koku ve kirlilikten vatandaşlarımızın rahatsız olmaması adına çalışmalarımıza başladık. Özellikle otlar ve çamurlar başta olmak üzere her türlü atıklar temizleniyor. Belediye olarak çalışmalarımıza devam ediyoruz.” dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
İlk Cemre Havaya Düştü
İlk Cemre Havaya Düştü