Advert

Çev-Gön Başkanı Çakar Şanlıurfa Valisi Erin’i Ziyaret Etti.

Çev-Gön Başkanı Çakar Şanlıurfa Valisi Erin’i Ziyaret Etti.
Çev-Gön Başkanı Çakar Şanlıurfa Valisi Erin’i Ziyaret Etti. Ekspres
Bu içerik 586 kez okundu.
Advert

Çev-Gön Başkanı Çakar Şanlıurfa Valisi Erin’i Ziyaret Etti.

Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği (Çev-Gön ) Başkanı Menduh Çakar Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin’i makamında ziyaret etti.

 

GAP ve Kızıltepe Çevre Yolunun durumunu Vali Erin ile görüştüğü ziyarette Çev-Gön Başkanı Çakar,  “Yıllardan beridir bu bölge için sorun olan ve İlimiz Mardin ile İlçemiz Kızıltepe'ye gelemeyen GAP’ın aktif olması halinde bölge çok önemli bir yere sahip olacak Çevre Yoluyla ilgili bilgi alışverişinde bulunduk” dedi.

GAP Sulama Kanallarının tamamlanması ve Mardin ovasına ulaşması halinde bölgeye önemli katkıların olacağını bölgenin kalkınması için de önemli gelişmelerin yaşanacağını refah ve Elektrik, Su sorununu bir nebze olsun gidermiş olacağı gibi turizm açısından da katkı sunacağını aktaran Çakar, Kızıltepe Çevre yolu ile birlikte özellikle şehir içindeki aksaklık gösteren trafik sorununa da çözüm olacağını dile getirerek, Mardinli bir hemşeri olarak Şanlıurfa’nın valisi Erin’den söz konusu iki önemli proje için yapılacak olan çalışmalarda destek olması talebinde bulundu.

 

Yapılan ziyareti önemsediğini kaydeden Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin ise, Mardin’de Çevre ve Ekolojinin korunmasına yönelik olarak faaliyetlerde bulunan ÇEV-GÖN’ün çalışmalarını ilgiyle takip ettiğini, yapılan çalışmalardan dolayı da çevreci gönüllüleri kutladığını söyledi.

Vali Erin, Mardin halkını çok sevdiğini, GAP Projenin bitirilmesi için çalışmaların hızla devam ettiğini ve yakında biteceğini, Kızıltepe’nin büyük bir ilçe olduğunu ve trafiğin rahatlaması için Çevre Yoluna en yakın zamanda başlanacağını umut ettiğini belirterek bu konuda elinden gelen çaba ve desteği sunacağını söyledi.

 

Görüşmede Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, Şanlıurfa Valisi Abdullah Eri’e  Çev-Gön logolu bir formayı kendisine takdim etti. Ziyaret güzel dilek ve temennilerle son buldu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’deki Ortalama Yaşam Süresi 78,1
Türkiye’deki Ortalama Yaşam Süresi 78,1
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı