Advert

Kızıltepe 1946 spor Transfer sezonunu Kapattı.

Kızıltepe 1946 spor Transfer sezonunu Kapattı.
Kızıltepe 1946 spor Transfer sezonunu Kapattı. Ekspres
Bu içerik 2260 kez okundu.
Advert

Kızıltepe 1946 spor Transfer sezonunu Kapattı.

Yeni sezona yeni yönetimle ve Şampiyonluk parolası ile iddialı bir şekilde girmeyi hedefleyen Kızıltepe 1946 Spor futbol takımı sezon öncesi başlattığı transfer çalışmalarını tamamladı.

 

Kızıltepeli işadamının sponsorluğunda yeni bir başlangıç yapan Kızıltepe 1946 spor 2018-2019 futbol sezonu için ilk olarak, birçok takımda hocalık yapan ve U.E.F.A. A Lisansına sahip Teknik Direktör Feridun Dündar ile 1 yıllık mukavele imzalamasının ardından şampiyon bir kadro kurmak için transfer çalışmalarına başladı.

 

Bu yıl BAL ligine çıkmayı hedefleyen ve bu yönde transfer çalışmalarına başlayan Kızıltepe temsilcisi imza attırdığı yeni hocasının istekleri doğrultusunda iç ve dış transferde anlaştığı futbolculara imza attırdı.

 

Kızıltepe 1946 Spor kulübü basın sözcüsü Hatip Şeran, transferler ile ilgili yaptığı açıklamada takımın ihtiyaç duyduğu mevkilere takımın içinden ve dışarıdan yaptıkları transferler ile güçlü bir kadro kurmayı hedeflediklerini, hocanın isteği doğrultusunda yapılan transferleri bugün tamamlayarak, transferi kapattıkları açıklayan Şeran iç ve dış transferde anlaştıkları futbolcuları şu şekilde açıkladı.

Sorgun bldspor’dan Bayram erkek ve Abdullah (Kaleci), Vanbirlikspor’dan Vedat Ertan ve Ali Can Yıldız, Birlikspor’dan Hamza Tekin, Ankara Gölbaşı bldspor’dan Mehmet Ali, mardinspor47’dan Fehmi Ekmen, Mardin bş bldspor’dan Yalçın Şimşek, Suruç bldspor’dan Yaşar Dolu ve Recep (Kaleci) istasyonspor’dan Lokman Çelik, Ümran Koç, Ümran Kılıç ve Bahri Dinç, Silopi spor’dan Hamdi Algü, Kızıltepe bldspor’dan İbrahim Kılıç ile sözleşme imzalarken iç transferde de Mahmut Kurtay, Şahin Çakar, Doğan Demircan, Serkan Yalçın, Mustafa Irmak, İbrahim Günenç, Abdullah Yılmaz, Berzan Tokay ve İnancan Derin ile yeniden anlaşma imzaladı.

Kızıltepe 1946 Spor kulübü iç ve dış transferin yanı sıra futbol takımına 2 yabancı oyuncuyu da kattı. Yapılan yabancı transferde Gana’dan Abas ve Nokolas isimli iki siyahi futbolcu takıma katıldı.

Futbola Kızıltepe spor'da başlayıp, Bank Asya’da; Mardin spor, Gümüşhane spor, Dersim spor, Mardin spor, Suruç spor, Silopi spor gibi takımlarda oynayan ve hırslı, karakterli, mücadeleci kimliğiyle gittiği her takımda başarılar elde eden yeni transferlerden Hamdi Algü, Kızıltepe 1946 spor ile anlaşmasıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Yıllarca Kızıltepe’yi en iyi şekilde temsil ettim. Kızıltepe'nin yıllardır bir profesyonel takımın olmayışı hepimizin bir eksikliğidir. Kızıltepe 1946 spor ile bu eksiklğin dolacağına inandığım için bana sunduğu teklifi kabul ettim. Destek veren iş adamımızın tek başına bu fedakarlığı yapmasına duyarsız kalamazdım. Tesis, spor malzemelerimiz eksiksiz ve profesyonel bir takımın eş değeri. İş adamımızın büyük hedefleri beni heyecanlandırdı. Çok tecrübeli bir yönetim, hepsi futboldan gelen büyük başarılara imza atan abiler. Bundan sonra bende elimden gelen her türlü desteği sağlayarak şampiyon olmak isteyeceğiz. Kızıltepe spor’da başlayıp yıllar sonra tekrar Kızıltepe’de top oynamanın heyecanını yaşıyorum. İnşallah Kızıltepe hak ettiği yere gelecektir.” İfadelerine yer verdi.

 

Kızıltepe 1946 Spor kulübü başkanı Sabahattin Derin ise yeni sezon ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi; “Teknik Direktör Feridun Dündar ile sözleşme imzaladıkta sonra takım olarak transfer çalışmalarına başladık. Kızıltepe 1946 spor’ Hedefi şampiyonluk olan bir takım kurmak için gerekli transfer çalışmalarını başlatarak takıma yeni futbolcular kazandırdık. İç ve dış transfer çalışmalarımızı bugün itibari ile tamamlayıp kapattık. Eylül başlarında başlaması beklenen yeni sezona en iyi şekilde hazırlanmak için yaklaşık 2 hafta önce Feridün hoca yönetiminde Kızıltepe’de idmanlara başlayan takımımız sezona daha iyi hazırlanmak için bayramın 3. Günü Ankara Kızılcıhamam da 10 günlük kamp girecek.”

Kızıltepe sevdalısı iş adamının desteği ve katkıları ile Kızıltepe’de futbolun eski heyecanı ve başarıyı yakalayacağına inancının tam olduğunu belirterek Kızıltepeli Futbolseverleri takıma sahip çıkmaya davet eden Kızıltepe 1946 Spor kulübü başkanı Sabahattin Derin, “sponsorumuzun aldığı karar ile sezonun başlamasıyla beraber sadece başarıya odaklanacağız! Kulağımızı tıkayıp önümüze bakacağız.. Bu nedenle olumlu veya olumsuz hiçbir eleştiriye cevap vermeden çalışmalarımıza devam ediyoruz.

1997 senesinden 2018 senesine kadar 45 ilden daha büyük ilçemizin bir profesyonel takımı olmayışı hepimizin eksikliğidir. Bu önemli konuya el atan duyarlılık gösteren saygı değer iş adamımızın verdiği destekle bu takıma fayda sağlayacak, yerli yabancı siyahi - Azeri fark etmez başarı için ne gerekiyorsa yapacağız.

İlçemizi temsil eden bütün takımlar bizimdir ve orada oynayan sporcuların çoğu bizim takımda ter döktüler, BAL ligine çıkardılar. Futbolda dün yoktur, bugün vardır. Ne öbür takımların parası ne de bize destek veren iş adamımızın parası çöplükten toplanmamış, iki takımdan birisi çıkamazsa Kızıltepe 25 yıl daha amatörde sayar. Biz bunun bilincindeyiz ona göre hareket ediyoruz!

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusların Tatil Rotası Değişmiyor
Rusların Tatil Rotası Değişmiyor
Çocuklar Hayalindeki Bayramı Çiziyor!
Çocuklar Hayalindeki Bayramı Çiziyor!