Advert

Yeşilay Camilerde çocuklara eğitim verdi

Yeşilay Camilerde çocuklara eğitim verdi
Yeşilay Camilerde çocuklara eğitim verdi Ekspres
Bu içerik 490 kez okundu.
Advert

Yeşilay Camilerde çocuklara eğitim verdi

 

Mardin İl Müftülüğü ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şube’sinin imzaladığı protol ile beraber Mardin il ve ilçelerindeki camilerde düzenlenen Kuran kurslarında eğitim gören öğrenciler Yeşilay ile tanışarak bağımlılıklardan uzak ve sağlıklı bir yaşam için eğitim görüyor.

 

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi 2018 yılı yaz döneminde Kuran eğitimi alan yüzlerce öğrenciye imzalanan protokol uyarınca bağımlılıklardan ve zararlı alışkanlıklardan uzak, temiz hava ve sağlıklı bir nesil yetiştirmek için camilerde kuran kurslarında seminer düzenliyor. Seminerler şube başkanı Lütfü Günlüoğlu ve Yeşilay Üyesi ve elçisi Sedef Gülay Dağ tarafından bizzat veriliyor. Konu hakkında basına bilgi veren Günlüoğlu’’ Bağımlılıklar ile mücadelemize miniklerimizden başlayarak toplumun her kesimi için ayrı seminerler düzenliyor, Yeşilay olarak çalışmalarımızı insan onurunu temel alarak sağlıyoruz. Amacımız bağımlılıklardan uzak bir gençlik, camilerimizde gençlerimiz ile birlikte bulunmaktan memnunuz, inşallah gelecek nesil bağımlılıklardan ve kötü alışkanlıklardan uzak olacak, bunda da Yeşilay ve şahsım adına 1 gencimizi bile kurtarsak mutlu oluyoruz, geleceğimizi kurtarıyoruz ’’dedi.

 

Ailelere Uyarı: Ekranlara Günlük 30 Dakika Ayrılmalı

Yeşilay Gönüllü eğitmeni Sedef Gülay Dağ ise ailelere seslenerek, “ ekranı, tablet bilgisayarları çocuklarımız kontrollü kullansınlar. Süre tek seferde 15 dakikayı geçmemeli. Günlük toplam kullanım 30 dakika olmalı. İçerik ne olursa olsun mutlaka birlikte seyredilmelidir” diye ailelere çağrıda bulundu.

 

Yeşilay Mardin Şubesi bu yaz yüzlerce kursiyeri bağımlılıklardan uzak tutmayı hedefliyor. Seminerler kapsamında tanıtıcı afişler camilere asılırken, katılımcı öğrencilere farklı hediyeler, broşürler dağıtıldı.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı