Advert

Kızıltepe Kaymakamlığına Yüzer atandı.

Kızıltepe Kaymakamlığına Yüzer atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Yüzer atandı. Ekspres
Bu içerik 2810 kez okundu.
Advert

Kızıltepe Kaymakamlığına Kapaklı Kaymakamı Yüzer atandı.

2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesiyle Kızıltepe kaymakamlığına Kapaklı ilçe Kaymakamı Mehmet Yüzer atandı.

İçişleri bakanlığı tarafından hazırlanan 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanmasının ardından 471 mülki idare amirinin görev yerleri, liyakat ve kıdemleri dikkate alınarak değiştirildi.

Kızıltepe ilçe Kaymakamı Ahmet Odabaş’ın İstanbul Arnavutköy Kaymakamlığına atanması üzerine Odabaş’ın yerine Tekirdağ iline bağlı Kapaklı ilçe Kaymakamı Mehmet Yüzer Kızıltepe ilçe kaymakamlığı görevine atandı.

Mülki idare amirleri atama kararnamesiyle görev yeri değişen ve ataması yapılan 471mülki amiri arasında bulunan Kızıltepe Kaymakamı Ahmet Odabaş'ın Arnavutköy ilçesine atanmasının yanı sıra Mardin iline bağlı bazı ilçe kaymakamları ve vali yardımcılıklarında da değişim yapıldı. Buna göre Nusaybin Kaymakamı Ergün Baysal'da Antalya'nın Finike ilçesine atanırken yerine Narman Kaymakamı Mehmet Balıkçılar, Dargeçit Kaymakamlığına Oğuzeli Kaymakamı Rızvan Eroğlu, Mazıdağı Kaymakamlığına Yenişarbademli Kaymakamı Mustafa Dinç atandı.

Mardin Vali Yardımcılığına Güçlükonak Kaymakamı Osman Demir, Mardin Valiliği Hukuk Müşavirliğine ise Divriği Kaymakamı Tolga Özdemir'in getirildi.

 

Mehmet Yüzer’in Özgeçmişi

21.12.1976 tarihinde Kırıkkale'de dünyaya geldi, ilk ve orta eğitimini burada tamamladı. Kırıkkale Anadolu Lisesi'nden mezun olduğu 1995 yılında Galatasaray Üniversitesi İ.İ.B.F. Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi Bölümü'nde okumaya hak kazandı. 2001 yılında bu bölümden mezun olup aynı üniversitede Kamu Maliyesi dalında yüksek lisansa başladı ve derslerin tamamını başarı ile aldı. Öğrencilik yıllarında turizm ve dış ticaret sektörlerinde kısa süreli veya yarı zamanlı işlerde çalıştı.

Memuriyete 2000 yılında henüz üniversite öğrencisi olduğu için lise mezunu olarak Marmara Üniversitesi'nde güvenlik görevlisi kadrosunda başladı. 2002 yılında Sağlık Bakanlığı Teftiş Kurulu'nun açtığı Müfettiş Yardımcılığı sınavını birincilikle kazandı. Yaklaşık iki yıl bu kurumda çalıştıktan sonra 2004 yılında Kaymakam Adaylığı sınavını ikincilikle kazandı. Yetiştirme döneminde gördüğü çeşitli kurs ve stajların yanı sıra bir süre Kızılırmak İlçesi Kaymakam Vekilliği görevini yürüttü. 2005 yılında İçişleri Bakanlığı tarafından gönderildiği İngiltere'de, Nottingham Üniversitesi'nde Kamu Yönetimi Yüksek Lisans Programını Türkiye'de İdari Reformlar ve Başarısızlık Sebepleri konulu tezi ile başarıyla tamamladı. Kaymakamlık Kursu'nu üstün başarı derecesi ile tamamlayan YÜZER, 2007-2009 yılları arasında Trabzon Köprübaşı İlçesi'nde , 2009-2011 yılları arasında ise Van Bahçesaray İlçesi'nde Kaymakamlık görevini icra etti. 2011-2013 yıllarında Van Vali Yardımcılığı görevinde deprem sonrasında sosyal yardımların dağıtımı, sıcak yemek üretimi ve dağıtımı görevlerini yürüttü. 2013-2014 arasında yaklaşık bir yıl süreyle Şanlıurfa Vali Yardımcılığı'nda AFAD'dan sorumlu olarak Suriyeli misafirler konusunda çalıştı. 2014-2016 yılları arasında Sinop Vali Yardımcılığı görevinde bulundu. 01 aralık 2016 Tarihinde Tekirdağ kapaklı ilçesine kaymakam olarak atanan Yüzer, 01. Eylül 2018 tarihinde yayınlanan yayımlanan İçişleri Bakanlığı Atama Kararnamesi ile Mardin ili Kızıltepe ilçe kaymakamlığına atandı. Öğretmen Filiz Hanım ile evli, üç çocuk babası olan Kaymakam Yüzer, çok iyi derecede İngilizce ve Fransızca bilmektedir.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye’deki Ortalama Yaşam Süresi 78,1
Türkiye’deki Ortalama Yaşam Süresi 78,1
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı