Advert

Barış Aktivisti Aydoğan 1 Eylül ‘Barış Günü’ programı düzenledi

Barış Aktivisti Aydoğan 1 Eylül ‘Barış Günü’ programı düzenledi
Barış Aktivisti Aydoğan 1 Eylül ‘Barış Günü’ programı düzenledi Ekspres
Bu içerik 857 kez okundu.
Advert

Barış Aktivisti Aydoğan 1 Eylül ‘Barış Günü’ programı düzenledi

 

Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı da olan Barış Aktivisti Cemil Aydoğan,1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Çakır Köyü'nde "1 Eylül Dünya Barış Günü" etkinliği düzenledi.

 

Aydoğan tarafından 1 Eylül Dünya Barış Günü nedeniyle Çakır Mahallesinde bulunan (Gırbelle köyü) MGC Kültür Merkezi ve Köy Konağında düzenlenen Barış Günü etkinliğinde katılımcı Din adamları Şeyh Selahhattin oğlu, Melle Mehdi Seydaoğulları ile Diyarbakır-Mardin Süryani Cemaati Metropoliti Nuri Saliba Özmen,başta bölge olmak üzere bütün Dünya’ya barışın hakim olması için dua ettiler.

 

"1 Eylül Dünya Barış Günü" etkinliğine Mardin Valisi-Büyükşehir belediye başkan vekili  Mustafa Yaman, Kızıltepe Kaymakamı-Belediye başkan vekili Ahmet Odabaş, Artuklu Kaymakamı-belediye başkan vekili Şakir Öner Öztürk, Nusaybin Kaymakamı-Belediye başkan vekili Ergün Baysal, Şeyh Selahhattin oğlu, Melle Mehdi Seydaoğulları, Metropolit Saliba Özmen, TKDP Genel Başkanı Mehmet Emin Kardeş, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri'yi temsilen İl yönetim kurulu üyesi Nasrettin Duyan, HÜDAPAR Genel İdare Kurulu Üyesi Mahmut Kılıç ile çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcileri, kanaat önderleri, gazeteciler ile çok sayıda davetli katıldı.

 

Programa ev sahipliği yapan Barış Aktivisti Cemil Aydoğan, yaptığı açılış konuşmasında, “İnsanlık mücadelesinde anlamı büyük ve derin olan 1 Eylül Dünya Barış gününde sizleri aramızda görmenin onurunu yaşıyor, toplumsal mücadele ve barışa olan katkılarınızdan dolayı kurumsal bir barış aktivisti olarak sizlere teşekkür ediyorum en derin saygılarımı sunuyorum. 1 Eylül Dünya Barış gününde evrenin sahibi yüce Allahtan emperyalist, sömürgeci ve kapitalist sistemleri tasfiye etmesini , insan hakları adalet barış ve demokrasi mücadelesinde samimi olan lider ve ülkeleri de Muzaffer etmesini diliyorum.Tüm Dünya halklarının Barış gününü kutluyorum.Hepinize en derin saygılarımı sunuyorum.”ifadelerine yer verdi.

 

Etkinlikte bir konuşma yapan Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman ise şunları söyledi, “Her inançtan, her dinden o dinin Allah tarafından yeryüzüne indirilmesi huzur ve barış içindir. Hep huzursuzluk olan yerlere peygamberler getirilir. Peygamber efendimiz de Hira Dağında huzur için dua ederken peygamberliği geldi. Onun için gerek bölge de gerek dünyada bütün inançların amacı bölgede insanları huzura kavuşturmak bölgede de aynı şekilde. 1 Eylül Dünya Barış Günü için Cemil Başkana da teşekkür ediyorum. Bölgenin huzurlu olduğu bir zamanda hep bir aradayız. Bunu sağlayan da kim ne derse desin sayın cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dır. Geldiği günden beri bu ülkenin huzur içinde yaşatmaktır.”

 

Yapılan konuşmaların ardından Mardin valisi Mustafa yaman ile katılımcılar Çakır Mahallesinde bulunan Mezopotamya Gazeteciler Cemiyeti  Kültür Merkezini ziyaret ederek, burada sergilenen tablo ve diğer eserler hakkında MGC Başkanı Cemil Aydoğan'dan bilgi aldılar. Daha sonra yer sofrasında davetlilere yemek ikramında bulunuldu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı