Advert

Halk Sağlığı Haftası kurulan panayırda kutlandı.

Halk Sağlığı Haftası kurulan panayırda kutlandı.
Halk Sağlığı Haftası kurulan panayırda kutlandı. Ekspres
Bu içerik 754 kez okundu.
Yaşar bey çerez Advert

Halk Sağlığı Haftası kurulan panayırda kutlandı.

Yavuz: "Amacımız toplumu halk sağlığı konusunda bilinçlendirmek"

Halk Sağlığı Haftası kutlamaları münasebetiyle konuşan Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz, amaçlarının bu tür etkinliklerle vatandaşları halk sağlığı konusunda bilinçlendirmek olduğunu söyledi.

Her yıl 03-09 Eylül tarihleri arasında kutlanan Halk Sağlığı Haftası, Mardin'de Sağlıklı Hayat Merkezi önünde kurulan panayırda kutlandı.

 

Panayırın açılışına; Artuklu Kaymakamı Şakir Öner Öztürk, İl Sağlık Müdürü Uz. Dr. Saffet Yavuz, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Hidayet Bakaç, Kurum Müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

 

Etkinlikte konuşan Mardin İl Sağlık Müdürü Uzman Dr. Saffet Yavuz, tüm ilçelerde 9 Eylül'e kadar düzenleyecekleri çeşitli etkinliklerle toplumu halk sağlığı konusunda bilinçlendirmesini sağlama olduğunu söyledi.

Tüm Türkiye'de olduğu gibi kendileri de Mardin'de Halk Sağlığı Haftası etkinlikleri düzenlediklerini söyleyen Yavuz, şöyle devam etti:

"Kaymakamımız, Kurum amirlerimiz ve halkımızın yoğun katılımıyla etkinliği gerçekleştiriyoruz. Amacımız halk sağlığı çalışmaları konusunda ülkemizde neler yapıldığını, bakanlığımızın çalışmaları en ücra köylere bile ulaşıyor. Birinci basamaktaki 10 bine yakın personeli, binlerce sağlık tesisiyle tüm ülkemizde olduğu Mardin'de de halk sağlığı çalışmaları son derece faydalı bir şekilde devam etmektedir. Amacımız Sağlıklı Hayat Merkezi ile birlikte vatandaşlarımızın halk sağlığı konusunda bilinçlendirmek, sağlıklı beslenmeleri, fiziksel aktivite, tütün ve madde bağımlılığı, kanser taramaları, kronik hasta takibi gebe takibi, bebek izlenimleri, bunu çalışanlarımızla Mardin'de bakanlığımızın destekleriyle son derece başarılı bir şekilde yürütüyoruz. Bu anlamda tüm ilçelerimizde 9 Eylül'e kadar yürüyüşler, gösteriler, çocuklara yönelik tiyatrolar, sirklerle toplumun halk sağlığı konusunda bilinçlendirmesini artırmaktır."

Etkinlikler 3-9 Eylül tarihleri boyunca Mardin il ve ilçelerinde yapılmaya devam edilecek. (Mehmet Aslan-İLKHA)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yürümek ağrıları azaltır, yaratıcı düşünmeyi yükseltir
Yürümek ağrıları azaltır, yaratıcı düşünmeyi yükseltir
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi