Advert

Kızıltepe Belediyesi Nikah Salonu Hizmete Girdi.

Kızıltepe Belediyesi Nikah Salonu Hizmete Girdi.
Kızıltepe Belediyesi Nikah Salonu Hizmete Girdi. Ekspres
Bu içerik 2287 kez okundu.
Advert

Kızıltepe Belediyesi Nikâh Salonu Hizmete Girdi.

Kızıltepe Belediyesi tarafından inşa edilen ilk Nikâh salonu düzenlenen tören ile açılışı yapıldı.

Kızıltepe Belediyesi tarafından son dönemlerde yapılan hizmetler arasında bulunan Belediye Nikâh salonunun açılışı düzenlene tören ile ilçe kaymakamı- Belediye başkan vekili Ahmet Odabaş ve protokol üyeleri tarafından yapılırken salonda ilk çiftin nikahları da kıyıldı.

300 bini aşan Nüfusu ve yılda 2 bin’in üzerinde nikâhın kıyıldığı Kızıltepe ilçesinde yıllardır ihtiyaç duyuran ve kayyım belediye tarafından inşa edilen Nikâh salonu düzenlene tören ile çiftlerin hizmetine açıldı. Günde ortalama 15 çiftin nikâh kıyıldığı Kızıltepe Belediyesinde nikâhlar nikâh memurunun kullandığı odada kıyılıyordu.

Hayatlarını birleştirecek çiftlerin en mutlu günlerini güzel bir ortamda yaşamaları adına ihtiyaç duyulan nikâh salonunu hizmete sunmalarından dolayı mutlu olduğunu belirterek, Kızıltepe için bir eksiklik olan Nikah salonu ile çiftlerin artık davetlileri ile güzel bir ortamda nikahlarını kıyabileceklerini söyledi.

Kızıltepe Belediyesi tarafından Belediye bahçesinde inşa edilen nikâh salonunun açılışı İlçe kaymakamı-Belediye başkanı Ahmet Odabaş ve Protokol üyeleri tarafından yapılırken, açılışın ardından ilk Damat ve Gelin’in de nikâhları da kıyıldı. Nevzat Özer – Gülbahar Ayaz çiftinin nikâhları Belediye nikâh memuru Serhat Özen tarafından kıyılırken ilk nikâha Belediye başkanı ve protokol üyeleri şahitlik etti. Nikâhı kıyılan çiftin evlenme cüzdanları Kaymakam Odabaş tarafından geline takdim edilirken ilçe müftüsü Taşçı tarafından Nikâh ve açılış için dua okuduğu törende Kaymakam- Belediye başkan vekili Ahmet Odabaş Damada eşi Ayşe Odabaş Gelin’e birer altın takarken İlçe müftüsü genç çiftlere Kur’an-ı kerim hediye etti.

Yapımına Ocak ayında başlanan ve kısa bir sürede tamamlanan Belediye Nikâh Salonu 300 metre kare alana sahip ve içerisinde gelin- damat, nikâh memuru ve özel misafir odası ile yaklaşık 100 kişilik davetlinin nikâhı izleyebileceği geniş bir salona sahip.

Açılış ile ilgili görüşlerini ifade eden ilçe kaymakamı ve belediye başkan vekili Ahmet Odabaş, göreve başladıklarında ilçenin bir eksiğinin de Nikâh salonu olduğunu görerek bu yönde çalışma başlattıklarını belirterek şunları söyledi, ““Bu 21 ay boyunca yaptığımız çalışmaların semerelerini çok şükür uzun süredir alıyoruz. Bugün ilk olarak Dikmen mahallemizde kadın merkezimizin açılışını yaparak başladık. Dikmen mahallemizde kadın merkezimizin açılışını yaptıktan sonra belediye hizmet alanı içerisinde bulunan nikâh salonumuzun açılışı yaptık. Göreve başladığımızdan beri kadın ve gençlik merkezlerine çok önem veriyoruz. Göreve başladığımızda kayyum belediyeler tarafından kadın merkezlerinin kapatıldığı kara propagandası yapılmış olsa da biz geldikten sonra Hanım Eli Kadın Merkezi olmak üzere Mezopotamya Mahallesi’nde açtığımız kadın merkezimiz, Turgut Özal Mahallesi’nde sağlıklı yaşam alanımız ve bugün Dikmen de açtığımız kadın merkezimizle birlikte kadın merkezlerimizin sayısını şükürler olsun ki 4’e çıkardık. Kadın merkezlerimizin tamamı sadece kadınlarımıza yönelik çocuklarımız için içerisinde kreş ve aynı zamanda gençlerimiz içinde bir gençlik merkezi ders çalışabilecekleri kütüphanelerin hepsini tesis ettik.”

Göreve başladıklarında Kızıltepe’nin en büyük eksiklerinden birisinin de nikâh salonu olduğunu söyleyen Odabaş, “Günde 15-20, yılda 2 bine yakın nikahın kıyıldığı bir ilçede ne yazık ki nikah salonu yoktu. Evlenecek çiftçilerimizin mutluluğa atacakları ilk günlerinde nezih bir ortamda nikâhlarının kıyılması en büyük arzumuzdu bugünde ilk çiftimizin nikâhını salonumuzda kıydık. Emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

“Camii ve taziye evi inşaatlarına başlayacağız”

Belediye olarak yaptıkları çalışmaların hızlı bir şekilde devam ettiğine değinen Odabaş, son olarak şunları söyledi:

“Kırsal mahallelerimizde yaptığımız 10 taziye evlerimizin inşaatları hızlı bir şekilde devam ediyor. 30 tane oyun parkımız oyun grubumuz tamamlandı. Aşiti Mahallesi’nde bu sene 15 bin metrekare alanda 2’inci kat asfaltımızı tamamladık. Yine 8 bin metre kare alanda Aşiti mahallemizin karşısında Havalimanı güzergâhında birinci kat asfalt çalışmalarımız devam ediyor. Kızıltepe Belediyesi çalışmalara hiç ara vermeden devam ediyor. Gençlik merkezlerine devam eden gençlerimizi Kocaeli’ne gönderdik orada bir hafta kampta kalacaklar. Devletin vatandaşın hizmeti için gönderdiği parayı son kuruşuna kadar vatandaşlarımız için harcıyoruz. Bundan emin olsunlar. Bölgede tek olduğuna inandığım Mezopotamya Mahallesi’nde yaptığımız semt pazarımız bu Pazar itibariyle hem esnaflarımızın hem de vatandaşlarımızın hizmetine girdi. Çok modern bir ortamda tüm kolaylık tesisleriyle yeşil alanıyla, parkıyla şükürler olsun ki hizmete girdi. İnşallah 10-15 gün içerisinde Mezopotamya ve Aşiti mahallelerinde hem camii hem taziye evinin inşaatına başlayacağız.” Açıklamalarında bulundu.

Açılışa İlçe kaymakamı- Belediye başkan vekili Ahmet Odabaş, il emniyet müdürü Hasan Onar, İlçe emniyet müdürü Emin Yıldırım, ilçe müftüsü, İlçe jandarma komutanı vekili jandarma Yarbay Ahmet Öztürk Masum Taşçı, Mal Müdürü Neşe Özdemir, Kütüphane müdürü Aydın Mavidemir, Halk Eğitim müdürü A.Kadir Gümüş, Ak Parti ilçe başkanı Aydın Yücedağ, Kadın kolları başkanı Emine Kılıç, Hanımeli kadın merkezleri sorumlusu Özlem Yıldız, Belediye birim müdürleri ve davetliler katıldı.

Haber-Fotoğraf:

M:Halit Solhan-Kızıltepe Ekspres Haber

Mehmet Aslan-İLKHA

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusların Tatil Rotası Değişmiyor
Rusların Tatil Rotası Değişmiyor
Çocuklar Hayalindeki Bayramı Çiziyor!
Çocuklar Hayalindeki Bayramı Çiziyor!