Kızıltepe'de Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Kızıltepe'de Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır
Kızıltepe'de Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır Ekspres
Bu içerik 1097 kez okundu.
Yaşar bey çerez Advert

Okullar Yeni Eğitim Öğretim Yılına Hazır

Kızıltepe ilçesinde Belediye, yeni eğitim öğretim yılı öncesi merkez ve kırsal mahallelerde ihtiyacı olan okullarda tamirat, tadilat, bakım ve onarım çalışması yaptı.

Kızıltepe Belediyesi, 2018-2019 eğitim öğretim yılı öncesi merkez ve kırsal mahallelerde toplam 13 okulda tamirat, tadilat, bakım ve onarım çalışması yaptı. Tadilatlar kapsamında 13 okulda birbirinden farklı bakım onarım çalışmaları yapıldı. Bazı okullarda sadece tuvalet ve lavaboların bakım onarımı yapılırken bazılarında hem lavaboların bakım onarımı yapılıp hem de kapı ve pencereler değiştirildi. Engelli rampaları yenilendi. Eskiyen elektrik ve su tesisatları da tadilatlar kapsamında yenilendi. Aynı zamanda iç ve diş boyaya ihtiyacı olan okullar boyanarak yepyeni bir görünüme kavuşturuldu.

Eğitim hizmetlerini öncelikli hizmet olarak gören Kaymakam-Belediye Başkan Vekili Ahmet Odabaş: “Bakım ve onarıma ihtiyacı olan 13 okulumuzu yeniledik. Yeni eğitim-öğretim döneminde ders başı yapacak olan öğrencilerimiz, bakım ve onarımlarla yepyeni bir görünüme kavuşan okullarında daha iyi şartlarda eğitim görebilecek. Hepsine yeni eğitim öğretim döneminde başarılar diliyorum.” dedi.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Geçen Yıl 3 Bin 218 Kişi Trafik Kazalarında Yaşamını Yitirdi
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!
Bu Besinler Boğaz Ağrısına İyi Geliyor!