Advert

Kaymakam Odabaş onuruna veda yemeği verildi.

Kaymakam Odabaş onuruna veda yemeği verildi.
Kaymakam Odabaş onuruna veda yemeği verildi. Ekspres
Bu içerik 1693 kez okundu.
Advert

Kaymakam Odabaş onuruna veda yemeği verildi.

 

İstanbul Arnavutköy kaymakamlığına atanan Kızıltepe Kaymakamı Ahmet Odabaş onuruna veda yemeği düzenlendi.

İçişleri bakanlığı tarafından geçtiğimiz günlerde yayınlanan kaymakamların tayin ve yer değiştirme kararnamesi ile İstanbul Arnavutköy kaymakamlığına atanan Kızıltepe Kaymakamı Ahmet Odabaş onuruna veda yemeği düzenlendi.

 

Düzenlenen veda yemeği programında konuşan Kaymakam Odabaş: “ Artık sözün bittiği yerdeyiz, vakit helalleşme vakti. Buraya gelişimizdeki ilk gaye hoş bir seda bırakmaktı. İnşallah hoş bir seda bırakabilmişizdir, inşallah en azından üç beş garibin duasını alabilmişizdir, bütün temennimiz bu. Yaklaşık 20 senedir mülki idare amirliği mesleğini icara ediyoruz. En güzel yanı vatanın en ücra köşelerindeki insana dokunabilirsiniz, onlarla çok güzel dostluklar kurabilirsiniz. Bunun en kötü yanlarından biriside ne yazık ki süreniz dolar ve orada kurduğunuz dostluklardan, dostlardan memleketin o köşelerinden ayrılmak zorunda kalırsınız ve yine öyle bir gün geldi.” dedi.

“Mezopotamya’nın Parlayan Yıldızı Kızıltepe”

Kızıltepe’ye geldiğimde bana hem çalışma arkadaşlarımın hem de vatandaşlarımın söylediği en büyük şey şuydu, Kızıltepe Türkiye’ de 46 vilayetten büyük. Gerçekten öyle Kızıltepe, 300 bin nüfusu olan insanı güzel, mezopotamyanın parlayan yıldızı. Bu bir buçuk yıl, ilçe zarfında gördüğüm tek şey Kızıltepe’de vatandaşımızın, sivil toplum kuruluşlarının, hepinizin birlik ve beraberliğe olan inancı. Kızıltepe de birlik ve beraberlik, huzur olursa Allaha çok şükür üstesinden gelinemeyecek hiçbir iş yok biz bunu bir buçuk yılda gösterdiğimize inanıyorum. Yapamadığımız işler oldu mu elbette olmuştur, her ihtiyacı karşılayabildik mi elbette karşılayamamışızdır, eksiklerimiz vardı buna ne zamanımız yeterliydi ne de imkanlar yeterliydi. Hep söylüyorum ihtiyaçlar sınırsız kaynaklar sınırlı. Bu sınırlı kaynaklarla mesai arkadaşlarım ve ben elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalıştık. Kızıltepe de huzur, birlik ve beraberlik yerinde olursa, Kızıltepe sadece Mardin’in değil bölgenin lokomotifi olabilecek bir ilçedir.  O yüzden Kızıltepe’den ayrılırken Kızıltepe’yi yine Kızıltepelilere emanet etmek istiyorum. Artık vakit helalleşme vakti teşekkür vakti.” diyerek sözlerini tamamladı.

Konuşmanın ardından kurum amirleri tarafından ilçeye yaptığı katkılardan dolayı Kaymakam Ahmet Odabaş’a plaket takdim edildi.

Proğramın sonunda Kaymakam Odabaş veda yemeğine katılanlarla tek tek vedalaşarak helallık istedi.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Yaşlı Nüfusu Son 5 Yılda Yüzde 16 Arttı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı
Restore edilen 815 Yıllık Camii ibadete açıldı