Advert

Kızıltepe’de ücretli öğretmenler belirlendi

Kızıltepe’de ücretli öğretmenler belirlendi
Kızıltepe’de ücretli öğretmenler belirlendi Ekspres
Bu içerik 3382 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de 315 ücretli öğretmenin okulları belirlendi.

Mardin Kızıltepe ilçesinde öğretmen açığını kapatmak amacıyla açılan 315 ücretli öğretmenlik için 2400 kişi başvurdu.

70 bin öğrencisi bulunan Kızıltepe ilçesinde 315 öğretmen açığını kapatmak amacıyla ilçe Milli eğitim müdürlüğü tarafından açılan başvurulara 900’ü E-Devlet üzerinden olmak üzere 2400 öğretmen adayı başvurdu.

Kızıltepe ilçe merkezi ve köylerinde Kızıltepe'de MEB'e bağlı bulunan eğitim ders ücreti karşılığında görev yapmak için başvuran 2400 aday arasından tespit etmek amacıyla bugün Mimar Sinan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi konferans salonunda komisyon başkanlığını ilçe milli eğitim şube müdürü Mehmet Akdağ’ın yaptığı ve adayların da katılımı ile bir toplantı düzenlendi.

KPSS puan sıralamasına göre yapılan görevlendirmede 315 ücretli öğretmenin ihtiyacı olan okullara dağıtımı yapıldı. Ekrana ihtiyacı olan okulların isimleri yansıtıldığı toplantıda, KPSS sıralamasına göre ücretli öğretmenlerin isimleri yazıldı. Ücretli öğretmen adayları kendi sıralarına göre, istediği okulu seçme şansına sahip.

Görevlendirmenin yapıldığı salonu dolduran ücretli öğretmen adaylarının büyük bir heyecan için yerleştirmeleri takip ettiği görüldü.

Kızıltepe'de öğretmen ihtiyacı olan okullara toplamda 200’ü branş öğretmeni,115'i ise sınıf öğretmeni olmak üzere 315 ücretli öğretmen görevlendirilmesi yapıldı.

Haber&Fotoğraf: Diler Erbeyi-Faraç Çobanoğlu

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.