Advert

Kızıltepe’de 71 bin öğrenci ders başı yaptı.

Yeni Kaymakamın ilk icraatı...

Kızıltepe’de 71 bin öğrenci ders başı yaptı.
Kızıltepe’de 71 bin öğrenci ders başı yaptı. Ekspres
Bu içerik 800 kez okundu.
Advert

Kızıltepe’de 71 bin öğrenci ders başı yaptı.

2018-2019 eğitim-öğretim yılının başlamasıyla 71 bin’i Kızıltepe’de olmak üzere Mardin il genelinde 250 bin öğrenci, 13 bin öğretmen ile bin 500 okulda ders başı yaptı. Okula yeni başlayan öğrencilere çeşitli hediyeler, ebeveynlere de kitap hediye edildi.

Kızıltepe'ye yeni atanan ilçe Kaymakamı Mehmet Yüzer mesaisinin ilk gününde okul ziyaret ederek öğrenci ve öğretmenlerle tanışıp isteklerini dinledi.

Mardin Kızıltepe ilçesinde 71 bin öğrenci 2018-2019 eğitim ve öğretim döneminde ders başı yaparak okul sezonunu açtı. 248 okulda,  1.927 derslikte temel eğitimde 55 bin, orta öğretimde 16 bin olmak üzere toplamda 71 bin öğrenci ilk gün heyecanı yaşadı.

Yeni eğitim-öğretim yılının başlaması nedeniyle Kızıltepe ilçe kaymakamı Mehmet Yüzer ile ilçe milli eğitim müdürü Mehmet Ali Az Toki okulunu ziyaret ederek öğrencilerin ilk gün heyecanına ortak olarak, öğrenci ve öğretmenler ile sohbet ettiler. İlçe Milli eğitim Müdürü Az sabah programında da şube müdürleri ile ilçe merkezinde bulunan Cumhuriyet İlkokulu, Mehmet Akif İnan Ortaokulu ile İbn-i Sina M.T. Anadolu lisesini ziyaret ederek 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı için başarı dileklerinde bulundular.

Okulların 2018-2019 eğitim-öğretim yılına başlamasıyla nedeniyle il merkezinde düzenlenen törende açıklamada bulunan Mardin Valisi Mustafa Yaman, okullarda ve bahçelerdeki birçok eksiliklerin giderildiğini belirterek, 250 bin öğrenciyle başarılı bir eğitim ve öğretim yılı geçirmeyi arzu ettiklerini söyledi.

Yaman, sadece Valilik olarak değil Mardin Büyükşehir Belediyesi olarak da eğitime ciddi katkı sağladıklarını belirterek, "Cumhurbaşkanımız önderliğinde hükümetimiz ve devletimiz en fazla bütçeyi eğitim ve öğretime ayırmış vaziyette. Buna rağmen de hem ilimizde ve diğer illerde hayırsever vatandaşlarımız da eğitime ve öğretime destek oluyorlar. Bunlar devam edecek inşallah.” diye konuştu.

İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, da ildeki bin 500 okulda, yaklaşık 13 bin öğretmen ve 250 bine yakın öğrencinin sorunsuz şekilde eğitim öğretime başladığını belirtti.

Törenin ardından Vali Mustafa Yaman ve beraberindekiler sınıfları dolaşarak öğrenci ve öğretmenlerle sohbet etti.

 M.Halit Solhan-Kızıltepe Ekspres Haber / Mehmet Aslan-İLKHA

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…