Advert

Kızıltepe Kaymakamı Yüzer göreve başladı

Kızıltepe Kaymakamı Yüzer göreve başladı
Kızıltepe Kaymakamı Yüzer göreve başladı Ekspres
Bu içerik 3548 kez okundu.
Advert

Kızıltepe Kaymakamı Yüzer göreve başladı

​Mardin'in Kızıltepe ilçe Kaymakamlığına atanan Mehmet Yüzer yeni görevine başladı.

İçişleri Bakanlığı tarafından hazırlanan ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak yürürlüğe giren son kararname ile Kızıltepe Kaymakamlığına atanan Mehmet Yüzer, ilçeye gelerek yeni görevine başladı. Kaymakam Yüzer 2018 Yılı Mülki İdare Amirleri Atama Kararnamesi ile Tekirdağ iline bağlı Kapaklı İlçesi Kaymakamlığı görevinden Mardin ili Kızıltepe ilçe kaymakamlığı görevine atanmıştı.

Hafta sonu ilçeye gelen ve 17. Eylül 2018 pazartesi günü Hükümet konağı Kaymakamlık makamına gelerek yeni görevine başlayan Kızıltepe Kaymakamı Mehmet Yüzer, Kaymakam ve Yerel yönetimden sorumlu Belediye başkan vekili olarak Kızıltepe’ye güzel hizmetlerin yapılması için çalışacağını söyledi.

 

Göreve başlaması ile ilgili olarak Kızıltepe Ekspres Haber sitesi ve İLKHA'ya değerlendirmelerde bulunan Kaymakam Yüzer şunları söyledi,

"Kızıltepe'ye gelmeden önce ilçe hakkında çeşitli bilgiler edindim, 300 bini aşkın nüfus büyüklüğü ile 40 kusur ilden daha büyük ve önemli bir ilçemiz. Yapılması gereken çok şeyin olduğunun farkındayım. Kamu hizmetlerinin, devletin hizmetlerinin burada en etkili hızlı bir şekilde vatandaşımızın memnuniyeti için elimizden geldiğince gücümüzün yettiğince ve aklımızın erdiğince hizmet edeceğiz. Ekip arkadaşlarımla, vatandaşlarımla, sivil toplum örgütleriyle ve siz değerli basın mensuplarıyla birlikte ilçemize hizmet etmemiz gerekiyor. Bütün vatandaşlarımızla ilçemizi cennete çevirebileceğimize inanıyorum. Bir gün de her şey olmayacaktır ama bir yerden de başlamak zorundayız. Kızıltepe’de inşallah güzel şeyler yapmak için elimizden geleni yapacağız." Açıklamalarına yer verdi.

Aynı zamanda Belediye başkan vekilliği görevini de yürüteceğine de dikkat çeken Kaymakam Yüzer, Yerel yönetimlerin insanların hayat kalitesi için çok önemli olduğuna vurgu yaparak, şöyle devam etti: "Alt yapı hizmetleri; yolundan suyuna temizlik işlerine, park hizmetlerine kadar bunların hepsi çok önemli. Bizden önce başlatılan projelerin bitirilmesi için elimizden geleni yapacağız ve yeni projeler içinde vatandaşlarımızın taleplerini göz önüne alacağız. En çok neye ihtiyaç var vatandaşlarımız belediyeden hangi hizmeti talep ediyor şeklinde kendi içimizde değerlendirmelerde bulunacağız. Belediye hizmetlerinde en hızlı ve verimli şekilde vatandaşlarımız ulaşması için ne gerekiyorsa yapılacaktır." Dedi.

M. Halit Solhan- KIZILTEPE EKSPRES HABER

Mehmet Aslan-İLKHA

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları