Advert

Dinçel: “Karaborsacılara fırsat verilmemesi gerekir”

Dinçel: “Karaborsacılara fırsat verilmemesi gerekir”
Dinçel: “Karaborsacılara fırsat verilmemesi gerekir” Ekspres
Bu içerik 839 kez okundu.
Advert

Milletvekili Dinçel: “Karaborsacılara fırsat verilmemesi gerekir”

 

Kızıltepe Gazeteciler Cemiyetini ziyaret eden Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel, döviz kurunun yükselişini fırsata çevirmeye çalışanlara karşı bir dizi önlem ve çalışmanın olduğunu ve vatandaşların da karaborsacılara fırsat vermemeleri ve tasarrufa destek vermesi gerektiğini söyledi.

 

AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel beraberinde Mardin İl Başkanı Nihat Eri, Kızıltepe İlçe Başkanı Aydın Yücedağ ve partili bir heyetle Kızıltepe Gazeteciler Cemiyetini ziyaret etti. Heyet, Cemiyet Başkanı Mehmet Halit Solhan ve yönetim Kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Yaklaşık 10 gün boyunca ülke ve yerel sorunların çözümüyle ilgili Mardin’de bir dizi ziyaret ve istişareler yapacaklarını söyleyen Milletvekili Dinçel, “ önemli sivil toplum örgütlerinden birinin de basın olduğunu söyledi.

 

Dinçel, “Kızıltepe Gazeteciler Cemiyetini önemsiyoruz ve önemli duraklardan biri olarak görüyoruz. Basın mensubu arkadaşlarımız hem vatandaşın nabzını yakalaması hem de çok gezmelerinden dolayı sorunları bildikleri için sorunları bize aktarmalarını rica ettik. İnşallah bu görüşmelerimiz bundan sonra da devam edecek. Meclis çalışmalarımız 1Ekim’de başlıyor ama hafta sonları meclis çalışmalarının olmadığı dönemde sürekli şehrimizde sahada olup vatandaşlarımızla bir araya geleceğiz.” dedi.

“Orta vadeli program da önemli tedbirler var”

 

AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel, Dışarıdan ülkeye yönelik başlatılan ekonomik savaşı da15 Temmuz darbe kalkışmasını vatandaşlarla birlikte bertaraf ettikleri gibi bununda üstesinden geleceğini söyledi.

 

Dinçel Cemiyette yapığı açıklamada ekonomik savaşın Türkiye’yi sarsabileceğini ama yıkamayacağını belirterek, “ Belki bir kısım etkisi olabilir şu anda döviz de olduğu gibi ama bunu da bertaraf edeceğimize inanıyorum. Sadece Sanayi ve Ticaret Bakanlığımız değil, bütün bakanlarımız sayın cumhurbaşkanımızın başkanlığında çok koordineli çalışarak özellikle son dönemde bunu fırsata çevirmeye çalışan stokçu veya kısa vadede ceplerini doldurmaya çalışan şirketlere ve kişilere karşı bir çalışma olduğu görebiliyoruz. Vatandaşlarımızdan ricamızın vatan millet sevgisi sadece sözde değildir, her konuda hükümetimize destek olmaları ve bu fırsatçılara karaborsacılara fırsat vermemeleri gerektiğine inanıyorum. Vatandaş olarak ta tasarruf tedbirleri uygulamayız hükümetimize destek sağlamalıyız. Zaten hükümetimiz çok önemli tedbirler alıyor orta vadeli program Maliye ve Hazine Bakanlığımız tarafından inşallah 20 Ekim’de açıklanacak. Orada göreceğiz ki; çok ciddi ve önemli tedbirler var. O tedbirlerle birlikte bizi daha iyi yılları beklediğimizi 2023 hedeflerimize doğru daha sağlam adımlarla gittiğimizi göreceğiz.”

Ak Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri’de Ziyarette yaptığı açıklamada, Ak parti olarak sadece seçim dönemlerinde değil her zaman sahada olduklarını belirterek, “Milletvekillerimizde Meclis çalışmaları dışında kalan zamanlarını seçim bölgelerinde çeşitli temas ve ziyaretlerle geçiriyor ve bundan sonrada bu devam edecek. Bütün ilçelerimiz ziyaret edip gerek STK’ler ile gerekse halk ile bir araya gelip sorun ve isteklerini yerinde görme imkanına sahip oluyoruz.” İfadelerine yer verdi.

 

Kızıltepe Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mehmet Halit Solhan ve yönetim Kurulu üyeleri Milletvekili Şehmus Dinçel, İl başkanı Nihat Eri, ilçe başkanı Aydın Yücedağ ve beraberindeki heyetin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirerek Nazik davranışından dolayı Dinçel’e teşekkür ettiler. Cemiyet ziyaretinde Gazeteciler ilçe ve ülke gündemi ile ilgili çeşitli sorular yönelttiği ziyarette ilçe sorunlarının çözümü konusunda Milletvekili Dinçel’den taleplerde bulundular.

(Mehmet Aslan-İLKHA)

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…