Advert

TKDK’den 17 Projeye yatırım desteği

TKDK’den 17 Projeye yatırım desteği
TKDK’den 17 Projeye yatırım desteği Ekspres
Bu içerik 827 kez okundu.
Advert

TKDK’den 17 Projeye yatırım desteği

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK), Mardin’de 22 Milyon TL’lik yatırımı kapsayan 17 projeyi onayladı.

IPARD II programının 3. Çağrı İlanı kapsamında Mardin İl Koordinatörlüğü’ne sunulan ve gerekli kontrollerden sonra sözleşme imzalamaya hak kazanan 17 proje açıklandı.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Mardin İl Koordinatörü Erdal Çelik, 3.Çağrı dönemi kapsamında Kurum Merkezi tarafından kabul edilen projeler hakkında bilgi verdi. Çelik, “Kurum Merkezimiz tarafından kabul edilen yatırımlardan 6 adedi Arıcılık, 4 adedi Otel, 3 adedi Katma Değerli Ürünler, 1 adet Restoran, 1 adet Güneş Enerjisi Santrali, 1 adet Gül Yağı İşleme Tesisi ve 1 adet de Zanaatkârlık olmak üzere 17 adet projemiz kabul edilmiştir. Bu projelerin toplam yatırım tutarı 22,3 milyon TL olup, hibe tutarı ise 11 milyon TL’dir.” Açıklamalarına yer veren Çelik, 24 adet çiftlik yatırımı projesi aldıklarını ve bu projelerin inceleme sürecinin devam ettiğini, 2018 yılı içinde sözleşme imzalamaya hak kazanan projeleri açıklamayı planladıklarını ifade etti.

TKDK İl Koordinatörü Erdal Çelik, “Kurumumuza sunulan bu projelerle ilimiz ekonomisine ve istihdamına katkı sağlanacak, kırsal alanda yaşayan vatandaşlarımızın gelir ve yaşam standartlarında artış olacak, ilimizde AB standartlarında modern işletmeler kurulmuş olacak. 3.Başvuru Çağrı dönemi sürecinde projelerini hazırlayarak kurumumuza sunan tüm girişimcilere teşekkür ediyoruz. Temennimiz Mardin için hayırlı olmasıdır.” Şeklinde konuştu.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…