Advert

Şarbon şüphesi taşıyan kadın hayatını kaybetti

Şarbon şüphesi taşıyan kadın hayatını kaybetti
Şarbon şüphesi taşıyan kadın hayatını kaybetti Ekspres
Bu içerik 4305 kez okundu.
Advert

Şarbon şüphesi taşıyan kadın hayatını kaybetti

Mardin'in Kızıltepe ilçesinde şarbon hastalığına ait bulgulara rastlandığı iddia edilen kadın, hayatını kaybetti.

Kızıltepe’de şarbon hastalığı şüphesi ile gündeme gelen Azize Dağlık (64), tedavi gördüğü hastanede aşırı kalp yetersizliği ve sebsis (kana mikrop karışması) nedeniyle hayatını kaybetti.

9 gün önce aşırı kalp yetersizliği ve zatürre teşhisiyle Kızıltepe Devlet Hastanesinden ilçedeki özel bir hastaneye sevk edilen Azize Dağlık’ın yapılan tetkiklerinde şarbon hastalığına ait bulgulara rastlandığı iddia edilmiş ve Sağlık Bakanlığına ve İl Sağlık Müdürlüğüne bilgi verilmişti.

Sağlık Bakanlığı ise şarbon şüphelisi Azize Dağlık’ın yapılan tetkiklerinde şarbon hastalığına rastlanmadığı açıklamasında bulunmuştu.

Dağlık, bugün tedavi gördüğü hastanenin yoğun bakım ünitesinde hayatını kaybetti. Dağlık'ın ölüm nedeninin birinci derece kalp yetmezliği, 2’inci derece sebsis (kana mikrop karışması) olduğu belirtildi. (Mehmet Aslan-İLKHA)

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İsmail dağlık     2018-09-19 Bizim hastamız şarbondan ölmüştür kimse kusura bakmasın çünkü ilkbaşta toktorlar bize %100 şarbon dedi nedense şimdi kalp yetmezliği koydular hastane raporları vardır bunu takip edeceğiz, neden bunu gizliyorlar anlamış değilim insan ölümünden seviniyorlar yoksa yazıktır. Eğer böyle bir şeyler yoksa neden sağlık Bakanlığı personeli hastanın evinde sağlık taraması yaptılar bunun cevabını versin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
İlk Cemre Havaya Düştü
İlk Cemre Havaya Düştü