Advert

Kızıltepe Belediyesi 6 bin kişilik aşure dağıttı.

Kızıltepe Belediyesi 6 bin kişilik aşure dağıttı.
Kızıltepe Belediyesi 6 bin kişilik aşure dağıttı. Ekspres
Bu içerik 1745 kez okundu.
Advert

Kızıltepe Belediyesi 6 bin kişilik aşure dağıttı.

 

Kızıltepe belediyesi tarafından 6 bin kişilik aşure vatandaşlara dağıtırdı.

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde Belediye Sosyal ve kültürel etkinlik ve aktivitelerini çoğaltarak sürdürmeye devam ediyor.

Kızıltepe Belediyesi vatandaşın maneviyatını da göz önüne alaraka toplum arasında özel biri yeri olan Muharrem ayının 10. Gününe denk gelen Aşure günleri nedeniyle 6. Bin kişilik Aşureyi vatandaşa dağıttı.

Cuma namazının ardından Cumhuriyet Meydanında kurulan Aşure kazanlarının başına geçen Kızıltepe belediyesi başkanlığına vekalet eden ilçe kaymakamı Mehmet Yüzer, kepçelerle doldurduğu aşure kaplarını vatandaşa dağıttı. Aşure dağıtımına Kaymakam Yüzer’in yanı sıra Cumhuriyet başsavcısı Mehmet Karabulut, Ak Parti ilçe başkanı Aydın Yücedağ, İlçe Müftüsü Masum Taşçı, Milli eğitim müdürü Mehmet Ali Az, İlçe emniyet müdürü Emin Yıldırım, Mal müdürü Neşe Özdemir, Vergi dairesi müdürü Cevdet Topal ve kurum amirleri ile bazı STK ve meslek odalara başkanları da katıldı.

Meydanda kurulan Aşure tezgahının dışında 3 noktada daha önce paketlenmiş aşureler vatandaşa dağıtıldı. Kızıltepe'nin ve bölgenin tanınmış yemek ustalarından biri olan Hikmet usta'nın yaptığı aşureye halk yoğun ilgi gösterdi. Bolca dağıtımı yapılan aşureyi bazı vatandaşların evlerine götürmek üzere 5-10 paket aldığı görüldü.

Aşure dağıtımının ardından göreve Pazartesi günü yeni görevine başlayan Kaymakam/Belediye başkan vekili Mehmet Yüzer parktaki vatandaşları ve çevrede bulunan esnafları ziyaret ederek sohbet edip kendilerine aşure ikram etti.

Kızıltepe Kaymakamı /Belediye başkan vekili Mehmet Yüzer,konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “

Aşure kültürümüzde önemli bir gün. Dinler tarihi açısından pek çok önemli olayın bugün olduğunu biliyoruz. Biz de Kızıltepe Belediyesi olarak Kızıltepeli hemşerilerimize aşure ikramımız olsun istedik. Cuma namazının ardından Cumhuriyet Meydanına gelerek kendilerine yaklaşık olarak  bin kişilik aşuremizi vatandaşlara dağıttık.”  Diyen Yüzer, Pazartesi göreve yeni başladığına dikkat çekerek, “ Göreve yeni başlamam nedeniyle de vatandaş ile tanışmak onlar ile sohbet etmek üzere bir kısım esnafı ziyaret ettim, parkta bulunan vatandaşlar ile de sohbet ederek halkın sorun ve isteklerini dinleme fırsatı buldum.” Diyerek,  Bundan sonra da halk ile sık sık bir araya gelmeye çalışacağını sözlerine ekledi.

Mehmet Halit Solhan: Kızıltepe Ekspres Haber

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları