Advert

Trabzon Günlerinin ilgi odağı 'Mardin Trabzonsporlular Derneği' oldu

Trabzon Günlerinin ilgi odağı 'Mardin Trabzonsporlular Derneği' oldu
Trabzon Günlerinin ilgi odağı 'Mardin Trabzonsporlular Derneği' oldu Ekspres
Bu içerik 1666 kez okundu.
Advert

Trabzon Günlerinin ilgi odağı 'Mardin Trabzonsporlular Derneği' oldu

İstanbul’da düzenlenen ''Trabzon Günleri etkinliği” ne katılan ''Mardin Trabzonsporlular Derneği '' organizasyonun ilgi odağı oldu.

 

İstanbul’da Trabzon Dernekler Federasyonu tarafından bu yıl 10.su düzenlenen "Trabzon Günleri Etkinliği"ne katılan ''Mardin Trabzonsporlular Derneği '' katılımcı ve ziyaretçilerin ilgi odağı oldu. Mardin ekibi tanıtım günlerinde ziyaretçilere ikram ettiği bölgeye özgü acı kahve (mırra) ile etkinliğe damgasını vurdu.

İstanbul Yenikapı fuar alanında başlayan 10.Trabzon Tanıtım Günleri düzenlenen muhteşem açılış programı ile başladı. Trabzon Dernekler Federasyonu'nun düzenlediği ''Trabzon Fethinin 557'ci Yıl Dönümü etkinliklerinin en ilgi çeken tanıtım standı ''Mardin Trabzonsporlular Derneği '' oldu.

 

Fuar alanında açtıkları standta misafirlerini ağırlayıp Dernek ve Mardin kültürünü tanıtan Mardin Trabzonsporlular Derneği Başkanı İbrahim Aydın ile Yönetim Kurulu Üyeleri İsa Dal, Mehmet Ali Kakız, Yakup Bektaş ve Doğan Dal  ziyaretçilere Mezopotamya kültürünün damak tadı acı kahve (Mırra) ikram ettiler.

Trabzon Ortahisar Belediyesi'nin davetlisi olarak tanıtım günleri etkinliklerinde stant açarak Mardin Trabzonspor taraftar derneğinin ve Mardin’in tanıtımını yaptıklarını söyleyen Başkan Aydın, “Trabzon sevdalılarının ve Trabzon Halkının ilgisine mazhar olmak çok güzel bir olay bizleri ziyadesi ile mutlu ediyor. Standımızı Sayın Bakanımız, Belediye Başkanlarımız, İl ve İlçe Parti Başkanlarımız, STK Başkanlarımız ile çok sayıda Karadenizli ve Mardinli vatandaşımız ziyaret etmekte.” Açıklamalarına yer verirken, Trabzon ile Mardin arasında kurdukları kardeşlik köprüsünün her geçen gün daha da büyüdüğünü söyledi. Dernek başkanı İbrahim Aydın, “Ortahisar Belediye Başkanımız Avukat.Ahmet Metin Genç'in geçen yıl başlatmış olduğu Kızıltepe Hamsi Şöleninde 35 Bin Kişi Meydanlara toplandı kardeşliğimizin ne derece ilerlediğini çekemeyenler gördü. Bu tür Organizasyonlar Hem Halklarımızı hem de şehrimizi bir araya getirmekte büyük rol alıyor. Mardin Trabzonsporlular Derneği olarak Trabzonspor ve Trabzon'un tüm etkinliklerinde katılma çabası içindeyiz.” Dedi.

Kaynak:www.trabzonhaber24.com

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları
Sınav Kaygısıyla Baş Etmenin Yolları