Advert

Mardinli Hakim ve Savcı Kardeşler aynı gün mutluluğa adım attı

Mardinli Hakim ve Savcı Kardeşler aynı gün mutluluğa adım attı
Mardinli Hakim ve Savcı Kardeşler aynı gün mutluluğa adım attı Ekspres
Bu içerik 7126 kez okundu.
Advert

Mardinli Hakim ve Savcı Kardeşler aynı gün mutluluğa adım attı.

 

Mardin Kızıltepe ilçesinde Hakim Muhammed Çelik ve Kardeşi Bilal Çelik aynı dünya evine girerek birbirinin mutluluklarına ortak oldular.

Kızıltepeli Hakim ve savcı kardeşlerin Nikahlarını Kızıltepe Belediye başkanlığına vekaleten bakan Kaymakam Mehmet Yüzer kıyarken nikah şahitliklerini ise il protokolü yaptı.

Saruhani (Mahfeliti) aşiretine mensup Derikli Çelik ailesinin Kızıltepe ilçesinde buhara düğün salonunda yapılan yemekli, davullu-zurnalı düğünde İstanbul Beykent üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunu olan ve Tekirdağ Marmara Ereğlisi’nde Sulh Ceza Hakimi olarak görev yapan Muhammed Çelik ile İzmir 9 Eylül üniversitesi Hukuk fakültesinden mezun olup Bursa İnegöl’de Cumhuriyet Savcısı olarak görev yapan Kardeşi Bilal Çelik’in düğünlerine il-ilçe protokol üyeleri olmak üzere çok sayıda davetli katıldı.

Cumhuriyet Savcısı Bilal Çelik (25) hayatını İzmirli öğretmen Melike Kalmış ile Hakim Muhammed Çelik (27) ise hayatını Mersinli Hemşire Kinem Koçak ile birleştirdiği düğün ve nikah törenine Gelin ve damatların ilden ve il dışından meslektaşları, il protokolü, kanaat önderleri, yakınları, Damat ve Gelinlerin aileleri  ve çok sayıda davetli katıldı. Konuklara verilen öğlen yemeğinin ardından Genç çiftlerin nikâhını Kızıltepe Belediye başkanlığına vekaleten bakan Kaymakam Mehmet Yüzer kıydı. Nikâh şahitliklerini ise Mardin Valisi/Büyükşehir belediye başkan vekili Mustafa Yaman, Artuklu Kaymakamı/Belediye Başkanvekili Şakir Öner Öztürk, Derik Kaymakamı/Belediye Başkan Vekili Hakan Kafkas, Kızıltepe Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Karabulut, Ak Parti Mardin il başkanı Nihat Eri, ilçe başkanı Mehmet Aydın Yücedağ, Mardin Emniyet müdürü Hasan Onar, Kanaat önderleri Süleyman Çelik ile Vejdin Kahraman yaptı.

Hakim ve savcı kardeşlerin Nikahını bu hafta göreve başlayan Kızıltepe Belediye Başkan Vekili/Kaymakam Mehmet Yüzer kıydı. Göreve başlamasıyla birlikte ilk nikah akdini kıymanın kardeş damatlara nasip olduğunu belirten Yüzer şunları söyledi. “Mardin’imizde yetişen hakim ve savcı kardeşlerimiz hayatlarını aynı günde birleştirmeye karar vermişler. Bu nikahta Mardinli kardeşlerimize şunu demek istiyorum. Bakın siz okursanız bu devletin bütün makamları sizlere açık. Hakim, savcı olabilirsiniz. Cumhurbaşkanı olabilirsiniz.” dedi.

Nikah töreninde Kardeşlere bir ömür mutluluklar dileyen Vali/belediye başkanı Mustafa Yaman, evlilik cüzdanlarını gelinlere vererek birer altın taktı.

Mehmet Halit Solhan.

 

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
1 GB Mobil İnternet İçin 2,25 Dolar Ödüyoruz.
Alternatif C Vitamini Kaynakları…
Alternatif C Vitamini Kaynakları…