Advert

Bakan Soylu, İstanbul’da Mardin standını ziyaret etti

Bakan Soylu, İstanbul’da Mardin standını ziyaret etti
Bakan Soylu, İstanbul’da Mardin standını ziyaret etti Ekspres
Bu içerik 1864 kez okundu.
Advert

Bakan Soylu, İstanbul’da Mardin standını ziyaret etti

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul Yeni Kapı’da bu yıl 10. düzenlenen ‘Trabzon Günleri’ fuar alanını ve fuar alanındaki Mardin standını ziyaret etti.

 

Mardin standını ziyaret ederek Mardin Trabzonspor Taraftar Derneğine verdiği büyük önemi gösteren Bakan Soylu, Burada kendisini karşılayan Mardin Trabzonspor Taraftar Derneği Başkanı İbrahim Aydın, yönetim kurulu üyeleri Mehmet Ali Kakız, İsa Dal, Yakup Begtaş ve Doğa Dal ile bir süre sohbet etti.

 

İçişleri Bakanı Soylu’ya bölgeye özgü mırra (acı kahve) ikramı yapılan ziyarette, Mardin Trabzonspor Taraftar Derneği Başkan İbrahim Aydın, 24 Ekimde Trabzon’da yapılacak Bulgur festivali ve Kasım ayında Mardin’de yapılacak hamsi festivali ile dernek çalışmalarıyla ilgili Bakan Soylu’ya bilgi verdiği sohbette Mardin’de spor ile ilgili tüm alanlarda desteğe ihtiyaç duyulduğunu da aktardı.

 

Trabzon’da Mardin Trabzon kardeşlik Derneğinin açma çalışmaları bittiğini önümüzdeki günlere açılışın gerçekleştirileceğini bilgisini Bakan Soylu’ya ileten Başkan Aydın şunları söyledi:

 

“Bu yıl İstanbul’da 10. düzenlenen Yeni Kapıdaki Trabzon Günlerinde Mardin Trabzonspor Taraftar Derneği olarak standını açtık. Mardin’e özgü ikramlarımızı yapıyoruz. Mardin ilimizin güzelliklerini burada anlatmaya çalışıyoruz. Açtığımız günden bu yana bizlere birçok ziyaret gerçekleşti. Her gelen misafirlere mırra (Acı Kahve) ikramımızı yapıyoruz. Bu günde sayın içişleri Bakanımız Süleyman Soylu bizi ziyaret etti. Kendisini ağırlamaktan büyük onur duyduk. Sayın bakanımıza da mırra ikramı yaptık. Ayrıca dernek olarak kardeşlik köprüsü kapsamında bu güne kadar yapılan çalışmalar ve yapacağımız çalışmalar hakkında bilgilendirmelerde bulunduk.” Dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
Fikret     2018-09-24 Bölgeler arasında köprü vazifesi yaparak Mardin'in Tarihine yakişir kültürel birlikteliğimizin pekiştiği yer olan Mardin o amaça uygun hizmet etme gayretini gösteren Mardin Trabzonsporlular dernekği Başkanı ve YÖNETİMİNE ve dernek ÜYELERİMİZE Teşekkür ederiz Rabbim bu birliklerimizi çoğalsın inşallah başarılar DİLERİM
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
Vücudunuz B12 Eksikliğinizin Sinyallerini Verir!
İlk Cemre Havaya Düştü
İlk Cemre Havaya Düştü