Advert

ADEM’de Geleneksel Aşure Etkinliği Düzenlendi

ADEM’de Geleneksel Aşure Etkinliği Düzenlendi
ADEM’de Geleneksel Aşure Etkinliği Düzenlendi Ekspres
Bu içerik 1601 kez okundu.

 

ADEM’de Geleneksel Aşure Etkinliği Düzenlendi

 

Kızıltepe Kaymakamlığı Aile Destek Merkezinin (ADEM) geleneksel olarak düzenlediği Aşure etkinliği merkezin binasında yapıldı.

 

 

 

Kızıltepe Kaymakamlığı bünyesinde faaliyet yürüten Kızıltepe Aile Destek Merkezi (ADEM) Merkezin bahçesinde paylaşımın simgesi olan Aşure etkinlikleri çerçevesinde gerçekleştirdiği Geleneksel Aşure Proğramı düzenlendi. ADEM sorumlu müdürü Aslı Gülden Çiçek’in ev sahipliğinde yapılan Aşure etkinliğine ilçe Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Mehmet Yüzer’in eşi Filiz Yüzer, ilçe Emniyet müdürünün eşi Serpil Yıldırım, Belediye Kadın ve Aile Hizmetleri Müdür vekili Özlem Yıldız, Ak Parti Kızıltepe Kadın Kolları Başkanı Emine Kılıç, Kızıltepe ÇATOM Sorumlusu Bahar Yıldız, davetliler ve ADEM kursiyerleri katıldı.

  

Ay yıldızlı ve ADEM yazılı Aşure kazanlarının başına geçen Kaymakamı/Belediye Başkan vekili Mehmet Yüzer’in eşi Filiz Yüzer ve ADEM sorumlu müdürü Aslı Gülden Çiçek tarafından davetlilere ve kursiyerlere aşure ikram edildi. Daha sonra Çiçek tarafından Bayan Yüzer’e Merkezde yer alan Çini, Kuaför, Bilgisayar ile biçki-dikiş ve nakış kursları gezdirilerek kurslar hakkında bilgi verildi.

  

Kızıltepe ADEM Sorumlusu Aslı Gülden Çiçek, Geleneksel hale getirdikleri Aşure gününde kendilerini yalnız bırakmayan ilçe Kaymakamının eşi Filiz Yüzer başta olmak üzere tüm konuklara teşekkür etti. 

Haber/Foto: M.Halit Solhan

 

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye En Çok Eğitimi Önemsiyor
Türkiye En Çok Eğitimi Önemsiyor
Gıda Sürdürülebilirliğinde 58’inci Sıradayız
Gıda Sürdürülebilirliğinde 58’inci Sıradayız