Advert

Kızıltepe'de 3 mahallenin ismi değiştirildi

Kızıltepe'de 3 mahallenin ismi değiştirildi
Kızıltepe'de 3 mahallenin ismi değiştirildi Ekspres
Bu içerik 5514 kez okundu.

Kızıltepe'de 3 mahallenin ismi değiştirildi

 

Kızıltepe Belediyesi ilçe merkezinde yer alan 3 mahallenin ismi değiştirildi.

 

Kızıltepe ilçesinde 3 merkez mahallenin ismi Belediye meclis kararı ile değiştirildi. Daha önce Aşiti, Berçem ve Medya isimleri verilen Mahallelerin isimleri yeni mahalle isimleri ile değiştirildi.

 

Kızıltepe Belediyesinden konuyla ilgili yapılan açıklamada, Kızıltepe Belediye meclisi, 5393 Sayılı Belediye Kanunu’nun 9. Madde ve 18. Madde- n) bendi hükümleri uyarınca aldığı karar ile ilçe merkezinde bulunan Aşiti, Berçem ve Medya Mahallelerinin isimleri değiştirildi. İsmi değiştirilen Aşiti Mahallesine yeni yapılaşmaların hız kazanmaya başlaması nedeniyle Yenikent, Berçem Mahallesi’ne ilçede yer alan Şahkulubey kümbetinden esinlenerek Şahkulubey ve Medya Mahallesine ise Kudüs fatihi ve İslam'ın sancaktarlığını yapmış olan Selahattin Eyyubi’nin adının yaşatılması adına Selahattin Eyyubi isminin verildiği belirtildi.

 

Kızıltepe Belediye başkanı Ferhan Türk’ün tutuklu bulunması nedeniyle başkanlığa vekaleten bakan Şerife Alp döneminde 2010 yılı Mart ayı belediye meclisi toplantısında alınan karar doğrultusunda ilçede bulunan 10 mahalle sayısı 16 mahalleye çıkartılmış ve Aşiti, Berçem ve Medya mahalleleri yeni oluşturulan 6 mahalle arasında yer almıştı.

 

Reklam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Türkiye En Çok Eğitimi Önemsiyor
Türkiye En Çok Eğitimi Önemsiyor
Gıda Sürdürülebilirliğinde 58’inci Sıradayız
Gıda Sürdürülebilirliğinde 58’inci Sıradayız