Advert

MTDF Mardin yolu ve İpekyolu’na EDS Kurulması İçin Başvurada Bulundu.

MTDF Mardin yolu ve İpekyolu’na EDS Kurulması İçin Başvurada Bulundu.
MTDF Mardin yolu ve İpekyolu’na EDS Kurulması İçin Başvurada Bulundu. Ekspres
Bu içerik 2332 kez okundu.
Advert

MTDF. MARDİN VE İPEK YOLUNA EDS. KURULMASI İÇİN RESMİ BAŞVURADA BULUNDU.

Mardin toplumsal dayanışma federasyonu (MTDF) Aşırı trafik yoğunluğu bulunan Mardin ve İpek yolu yerleşim alan kısmına Elektronik Denetleme Sistemi EDS. Kurulması için resmi dilekçeyle Mardin Valiliği ve Büyükşehir belediye başkanlığına başvurdu.

Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Genel Başkanı Mehmet Şerif Öter “Federasyon olarak Elektronik Denetleme Sistemi diğer adıyla Elektronik Radar sisteminin Kızıltepe Mardin yolu ilk 8 Km. Kızıltepe ipek yolu yerleşim alan içinden geçen yaklaşık 10 Km. de aşırı araç yoğunluğu söz konusudur.

Bu bölgelerde günlük 7 ila 10 bin arası ağır tonajlı ve binek araçların büyük çoğunluğu hız limitin çok üzerine çıkıyor. Bu nedenle hemen her hafta en az bir kazaya sebebiyet veriyor. Yaşanan bu kazalarda Can ve mal kayıpları meydana geliyor. Kayıp olan canlar bizim insanlarımızdır, Mal ise milli servettir. Bunun sorumlusu yerleşim alanı içerisinde kurallara uymayan sürücüler ve Kızıltepe’ye bir çevre yolu çok gören önceki ve şuan görevde olan sayın yöneticilerimizdir.

Federasyonumuzun öncülüğünde duyarlı halkımızın destek ve katılımıyla Çevre yolu için toplanan 100 bine yakın imzaları Sayın Cumhurbaşkanımıza göndermiştik. Resmi yazıyla bize yapılan geri dönüşte Kızıltepe Çevre yolu için Karayollarının projesinin hazır olduğu uygulama için Belediye’nin gerekli kamulaştırmayı yaparak, koridorun açılması beklendiği şeklinde. Sivil toplum olarak bundan sonra talep ve demokratik baskımızı belediye nezdinde sürdüreceğiz. Çevre yolu yapılıncaya kadar aşırı hız nedeniyle yaşanan ölümlü kazalara önlem amacıyla Elektronik radar sisteminin kurulmasını talep eden dilekçemizi Valilik, Belediye ve Kaymakamlıklarımıza sunduk. Bu sistem kurulursa aşırı hız yapan sürücüler bundan sonra daha dikkatli olacaklar. Çünkü para cezası insanlarımıza ağır geldiği için caydırıcılığı da etkili olacaktır. Umut ediyoruz sayın yetkililer bu hassas konuya ilgisiz kalmayacaklardır. “Dedi.

 

Advert
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
truva     2018-10-25 şehrin sorunu mülki amirlerin zamanında gelişen şehrin ihtiyaçlarını gormezden gelip maaş almarıdır....sorumlu oldukları kamu menfaati olan görev yetkilerini kullanmadan gittiler gelen de suya sabuna dokunmak istemiyor....öter bey vatandaşın cebine göz dikmiş...bu kadar çözüm üretiyor ne yapsın vijdan meselesi...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Yeşil Bina Sertifikası Alan 6. Ülke Olduk
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!
Hastalık savar 13 besinle gribe meydan okuyun!