Advert

Mardin Amatör'de futbolcuların sağlığı Allah’a emanet!

Mardin Amatör'de futbolcuların sağlığı Allah’a emanet!
Mardin Amatör'de futbolcuların sağlığı Allah’a emanet! Ekspres
Bu içerik 779 kez okundu.
Advert

Mardin Amatör'de futbolcuların sağlığı Allah’a emanet!

 

Mardin Amatör Liglerinde mücadele eden futbol takımları maç esnasında yaşadıkları sakatlıklarda saha da sağlık personeli bulunmadığı için sıkıntı yaşıyor.

 

TFF kurallarına göre sahada sağlık memuru bulundurulması gerekirken bir çok maçta ambulans ve sağlık personeli bulunmadığı görüldü.

Son olarak Mardin şehir merkezinde bulunan 21 Kasım şehir stadında oynanan Mardin 47 Spor-Kızıltepe 1946 Spor maçında bu sorun daha net bir şekilde görürdü. Mardin il merkezinde oynana müsabakada sağlık personelinin bulunmaması takım yöneticileri arasında skandal olarak dillendirirken yaşanan sakatlıklara malzemeci veya masörler müdahale etti.

Kurallara göre maçta sağlık personeli bulunmaması durumunda hakemin iki takımın onayı olmadan maçı başlatamayacağı belirlenirken, Mardin amatör maçlarında sağlık personeli, Ambulans ve sedye sıkıntısı yaşandığı görüldü. Hafta sonunda oynana maçta Mardin 47 Spor futbol takımının sakatlanan bir futbolcusu sedye ve sağlık personeli olmadığı için futbolcular tarafından kollarından ve bacaklarından taşınarak saha oyun alanı dışına taşınması Amatör futbola verilen önemi gözler önüne serdi. Mardin Amatörde yaşanılan bu görüntü futbol severler tarafından tepkiye neden oldu.

Yüz bin liraların harcandığı ligde futbolcu sağlığı göz ardı edilmesinin yanında oyuncu değişikliklerinde çok basit bir uygulama olan levhaların bulunmaması ayrı bir skandal olarak gözlerden kaçmadı, maçlarda zaman geçirmeye çalışan takımın değişecek futbolcusu saha kenarında numarası kalkmadığı için duymamazlıktan gelirken hakem kimin çıkacağını bekleyip etrafına bakınmakla yetiniyor.

Futbol takımlarının yöneticileri bu sorunların bir an önce çözüme kavuşturulup Futbolcu sağlığına önem verilmesi bekleniyor.

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Mardin’de ilk kez kebap yeme yarışması düzenlenecek.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.
Kızıltepe Kaymakamlığına Hüseyin Çam Atandı.